Věci, které chci zažít než zemřu.

Už jste někdy zkoušeli reflektovat celý svůj život? Možná cítíte frustraci ze stereotypu a úplně jste zapomněli, proč vlastně chodíte každý den do práce a z práce. Kde vlastně leží Vaše motivace a jaké jsou sny, které si chcete splnit. 

Seďněte si, vypněte veškerá mobilní zařízení a před sebou si ponechte pouze papír a tužku. Řeč je o bucket-listu nebo takzvaném seznamu věcí, které chcete stihnout před svou smrtí. Může se vám to zdát fádní, bucket list je však příležitostí revidovat své dosavadní úspěchy a opět nasednout na tu správnou cestu za svými sny. Pokud si je totiž neuvědomíme, lehko z ní sejdeme.

Jak bucket list vypadá?

Může to být obyčejný papír s očíslovanými body. Zvolit můžete, ale i předem vytvořenou šablonu, kterou najdete všude na internetu. Doporučujeme také navštívit Pinterest. Případně si můžete vlastní vizuál Vašeho seznamu vytvořit sami, v grafických programech. 

TIP: Jak neztratit inspiraci a kde ji hledat?

Jak to funguje?

Princip je jednoduchý. Vždy po splnění daného cíle, si ho v seznamu přeškrtněte. Cíle nemusí být jen krátkodobé, ale naopak to může být i věc, která zabere několik let. Vracet se tedy k němu můžete kdykoliv a revidovat aktuální stav, jak se vám daří Vaše sny plnit.

Inspirace na sny

Cestování 

Přední příčky v bucket-listech tradičně obsahují sny o cestování. Ať už máte vytouženou zemi, kam se chcete podívat. Místo, kam se chcete rozhodně vrátit nebo žádná specifika nemáte a toužíte se zkrátka na měsíc zbalit a procestovat ty země, kam budou nejlevnější letenky – vše si zaslouží místo na Vašem seznamu.

Seberozvoj

Začít s novým koníčkem nebo každý týden přečíst novou knihu. Pro každého seberozvoj znamená něco jiného. Rozhodně nezapomínejte na věci, které Vás mohou sebevzdělávat a posouvat dále.

Extrémní sporty

Seskok padákem nebo bungee jumping? Překonávejte své hranice.

Přijímání výzev

Ať už to je začít v nové práci nebo uběhnout maraton. Jsou to výzvy, které si s radostí odškrtnete a budete na sebe pyšní.

Tipy na konec

Možná se do svého seznamu euforicky pustíte, následně však narazíte na realitu, která je občas těžší překonat, než se zdálo na první pohled. Nevzdávejte to! Nějaké věci chtějí svůj čas, o to více však budete zažívat radost, po jejich splnění.

V průběhu let se člověku cíle a sny mění, nechejte si tedy dostatek prostoru i na Vaše budoucí já a sny pravidelně přidávejte a aktualizujte!

Leave a Reply