VRAŤME SE KE KOUZLU TUHÝCH MÝDEL

Tekuté mýdlo se sice snáze používá, ale neposkytne vám žádné z benefitů, kterými se mohou pyšnit přírodní tuhá mýdla. Zapomeňte na suché ruce a prefabrikovanou vůni. Almara soaps jsou provoněná bylinkami, ovocem a vhodná i pro ekzematickou pokožku.

almara soap přírodní česká mýdla (3)

Jak a z čeho se mýdla vyrábějí?

Almara soaps pochází z České republiky, kde jsou vyráběna dle tradičního postupu. Za studena se spojuje louh, voda a rostlinné oleje, do kterých jsou na provonění přidávány esence jako vonné oleje, bylinky, kousky ovoce nebo koření.

Díky správné přípravě se nemusíte bát obvyklého problému při používání běžných tuhých mýdel – vysoušení a drhnutí pokožky. Při mytí přírodními mýdly se vaše pokožka rozhodně vysušovat nebude, naopak se ještě vyživí.

Hydrataci pokožce dodává hned několik důležitých složek. První z nich je například olivový olej. Kokosový olej se postará o pěnivost mýdla a také napomůže ke správnému očištění. Alamara soaps obsahují i olej palmový, který má v tomto případě na starosti přírodní konzervaci mýdla. Byť se kolem tohoto typu oleje aktuálně čeří mnoho vod, nemusí však znamenat nutné zlo. “Palmový olej používáme z ekologických, čili udržitelných zdrojů. Ačkoli se palmový olej považuje za velkého nepřítele, je třeba hledět před jeho úplným odsouzením na jeho původ. Ekologická varianta pěstování palem olejných je v podstatě ekologičtější než pěstování mnoha jiných plodin,” vysvětluje značka na svých webových stránkách.   

almara soap přírodní česká mýdla (2)

Pro koho se hodí?

V nabídce najdete mýdla vhodná pro suchou a citlivou pokožku. Toto kritérium splňuje mýdlo s názvem Ovesný koláč, které je vyrobeno z ovesných vloček a bílého jílu. Hydratační složení má i Babiččina zahrádka z hojivého měsíčku a geránia. Majitelé mastnější pokožky ocení černé mýdlo s názvem Black as my soul, jehož primární složkou tvoří černé uhlí, které je známo pro své skvělé čistící účinky. PS: Použít ho můžete i na vlasy. V sortimentu najdete rovněž mýdlo Intimní, které se kromě hygieny intimních partií hodí také k desinfekci odřenin, pupínků nebo štípnutí od hmyzu.

Naprosto originální design a vůně protkané květinami a ovocem najdete u Fancy kolekce, v níž najdete třeba vůni malin, pižma, hrušky, indického jasmínu, magnolie, broskví, medu nebo oblíbeného cedrového dřeva. Almara soaps nabízí také speciální mýdla pro muže.

Jak přírodní mýdlo používat?

Přírodní mýdlo si žádá trochu jiný přístup než mýdlo tekuté nebo tuhé ze supermarketu. Po jeho použití je vhodné odložit ho na mýdlenku s odtokovými mřížkami. Nemělo by zůstat ležet ve vodě, jelikož poté hrozí jeho rozmáčení a rychlejší vypotřebování. Za normálního mytí vydrží dva až tři týdny. Což je tak akorát, pak je totiž čas na nové. Zvolíte Hvězdný prach, Božské maliny nebo Dead Sea?

almara soap přírodní česká mýdla (1)

Zdroj fotek: Facebook.com/AlmaraSoap