VŠE O PLEŤOVÝCH OLEJÍCH A TIPY NA TY NEJLEPŠÍ

V jednoduchosti je krása. A v kosmetice, zvláště pak té pečující a regenerační, to platí dvojnásob. Pojďme se společně podívat na to, jak je to s pleťovými oleji, jak vybrat ten pravý pro vás a co to vlastně ten zázračný pleťový olej je. 

Co jsou to pleťové oleje?

Vezměme si to hezky popořádku. Základem pleťových olejů jsou za studena lisované oleje, pokud možno v té nejvyšší možné kvalitě. Takto lisované oleje mají vysokou koncentraci účinných látek a vitamínů. Pleťové oleje jsou skvělým pomocníkem při vaší každodenní péči o pleť.

Jak je používat?

Používat je lze jak ráno před nanesením make-upu, tak pár kapek svého olejíčku můžete přidat přímo do tekutého maku-upu a zapracovat ho do pleti společně s ním. Díky tomu bude vaše pleť po celý den krásně hydratovaná a zklidněná. Tento trik ocení vaše pleť zejména v chladných dnech.

Skvělou službu pleťové olejíčky prokáží i ve vaší večerní rutině. Ideální je nanášet je na odlíčenou a vyčištěnou pleť, kterou před použitím samotného olejíčku nezapomeňte navlhčit pár kapkami květinové vody či vodou z kohoutku. 

Jak vybírat?

Při výběru pleťového oleje dbejte na kvalitu a hlavně na jeho složení. Olejíček by měl být čistě přírodní a v žádném případě by v něm neměly být chemické složky, parabeny, silikony a podobně. Pleťové oleje jsou určeny pro všechny typy pleti, včetně té mastné a problematické.

Mezi ty nejznámější patří olej arganový, který je skvělý na unavenou, stárnoucí ale i problematickou pleť. Stejně jako jojobový a dýňový olej.  Mezi další oblíbence patří levandulový olej, který je skvělý zejména pro velmi citlivou pleť, krásně ji zklidní a zhydratuje. Stejně jako malinový olej a olej z chia semínek, ty navíc pomáhají při zarudnutí pleti. Zkrátka je jich nespočet a záleží čistě na vás a na vašich preferencích, stejně jako u všeho. 

CANNOR

„Buďte krásná, seběvědomá, laskavá a vždy si dopřejte to nejlepší.“ Motto, kterým se tato čistě přírodní značka řídí do posledního detailu. Hlavní složkou produktů Cannor je extrakt léčivého konopí – aktivní látka Cannabidiol (CBD), ta mimo jiné zpomaluje buněčné stárnutí, regeneruje buňky a hojí onemocnění kůže.

I ostatní ingredience jsou vždy 100% přírodní a v BIO kvalitě. Díky tomu mají oleje neobyčejnou účinnost, vysokou regenerační schopnost. Vhodné jsou tak i pro tu nejcitlivější pokožku všech věkových kategorií. Samozřejmostí je, že produkty nejsou nikdy testovány na zvířatech. Už jsme zmiňovali, že se jedná o českou značku, jejíž produkty jsou ručně vyráběny ve skvěle vybavené laboratoři v Plzni?

PRAVÁJÁ

„Žena oplývající energií je nepřehlédnutelná. Každý si pod krásou představí něco jiného, pro nás je krása energie ženy…“ Pravájá je značka 100% přírodní luxusní kosmetiky, jejíž produkty mají duši. Zakladatelkou je paní Zdenka, která kromě sady vitamínů pro ženy vyvinula i kosmetické pleťové oleje.

Produkty obsahují ty nejcennější suroviny z celého světa bez jediné kapky chemie. Naopak, každá kapka je napěchovaná tím nejlepším, co nám příroda nabízí, a vy proto tento luxus můžete dopřát své pleti. Suroviny jsou skládány tak, aby pokožku hydratovaly, nikoli jen promazávaly tukem. Živinové formule pomáhají udržovat energii, nejenom pokožky, po celý den. 

Tereza Bartoňová
Zdroj fotografií: ceska-biokosmetika.cz
ADVERTORIÁL

Leave a Reply