VYROBTE SI LETNÍ SANDÁLKY S NABOSO

Ortopedické problémy, bolesti nohou, kolen a jiných kloubů dolních končetin nebo zad. Špatně tvarovaná chodidla a spoustu dalších… Pokud i vy znáte tyto situace, rozhodně byste měli vyzkoušet takzvané bosé boty, častěji označované jako barefoot. Nebo si rovnou vyrobit své vlastní. Jak? Navštivte workshop výroby letních sandálek, který pořádá naBOSo.

Vyrobené letní sandálky (barefoot, aneb bosé boty) na workshopu naBOSo

Proč si vyrobit své letní sandálky?

Hlavně v letních měsících dostávají naše nohy pěkně zabrat. Vysoké teploty, otékající končetiny a různé povrchy pro chůzi. To vše jsou faktory, které nám ztěžují přirozenou, správnou a pohodlnou chůzi. Vybrat si letní sandálky či jinou obuv tak, aby byla „zdravá“, při chůzi pohodlná a aby nám perfektně seděla, je mnohdy nadlidský výkon. Na kurzu si však můžete vyrobit barefoot sandálky přesně na míru. A co vlastně barefoot obuv znamená? Taková obuv se vyznačuje dostatečnou šířkou pro chodidla i prsty a ohebnou podrážkou bez podpatku pro přirozený postoj těla a aktivitu nohou. Lektorka kurzu Markéta vám vysvětlí a názorně předvede, na co je třeba hledět, jak správně vytvarovat podrážku, jak celou botu přizpůsobit právě vaším nohám a pomůže vám také vytvořit si design přesně takový, jaký se vám líbí. Z kurzu si tedy odnesete vlastní vyrobenou Takové boty jsou pak ideální obuví jak do lesa, na louku nebo také do ulic města.

Připravené podrážky k výrobě letních sandálek

Výrobu letních sandálek zvládnete i vy!

Díky individuálnímu přístupu ke všem účastníkům kurzu a příležitosti zkonzultovat každý krok výroby za pomocné ruky Markéty si vlastní bosé sandálky zvládne vyrobit prakticky každý, kdo má zájem. Kurz je nejen pro dámy, ale také pro pány. Zkrátka pro všechny, kteří chtějí chodit v pohodlné a na míru vyrobené letní obuvi. Na samotném kurzu dostanete na výběr z několika typů a druhů podrážek, které volíte dle předchozích zkušeností s barefoot botami (pro začátečníky je vhodnější varianta tlustší podrážky, pro zkušené bosé chodce pak tenčí). Taktéž design bot si navrhnete sami díky široké škále barev provázků, dekorativních korálků a zvolením jednoho ze dvou možných typů sandálek, které lektorka nabízí – složitější provázkování a jednoduché.

Letní sandálky si vytvoříte přesně „na míru“

Co se na kurzu naučíte a jak probíhá?

V první části kurzu si vyberete tu nejvhodnější podrážku právě pro vás a na ní si obtiskem své nohy zakreslíte tvar, velikost a přidané části na vyražení děr pro pozdější provléknutí provázků. Takto zakreslený tvar chodidla (v plném zatížení tělem a svou váhou) vám Markéta zkontroluje, případně doupraví a zakreslí umístění pro ražbu dírek razidlem a kladivem. Podrážku si vystřihnete a znovu provedete kontrolu správného tvaru. Vyrazit díry bylo zvláště u širší podrážky náročnější, ale nakonec proces zvládli všichni zúčastnění. Následuje příprava provázků, které je třeba v koncích pomocí tepla upravit do špiček tak, aby se snáze provlékaly připravenými dírkami. Provázky užívané k tomuto účelu se nazývají paracord. Samotné vázaní paracordu předvede lektorka v několika možných osvědčených způsobech, ale jak sama říká: v této části výroby lze být kreativní a vymyslet si způsob vázaní při samotném zkoušení a tvoření. Postupně krok po kroku, po ukázce jak na to, provlékáte dírky na své noze a jedině tak vytvoříte maximálně padnoucí a pohodlnou obuv. Při vázání paracordu umístíte i dekorativní prvky.

A je hotovo, udělejte první krok

Z kurzu si odnesete své vlastní vyrobené letní sandálky na míru, ale nejen to. Zjistíte mnoho zajímavých a užitečných informací o barefoot, obuvi jako takové a zdravé chůzi, naučíte se různé formy úvazů paracordů a získáte možnost vyrobit si více podobných letních sandálek, protože po tomto kurzu to jistě zvládnete s přehledem.

Výběr bosých bot v kamenném obchodě naBOso je opravdu pestrý

A pokud nepatříte mezi tvořivé kreativce, kteří by si troufli vyrobit letní sandálky sami, nevěšte hlavu. V naBOSo kamenném obchodě či eshopu si můžete vybrat z velkého množství bosých bot pro každou sezónu a příležitost. Vybírat můžete z mnoha značek, materiálů, typů a vzhledů barefoot, tedy bosých bot, jak pro ženy, muže, tak i pro děti.

Zdroj fotografií: vlastní
» PROMOTION «

Leave a Reply