VYZNÁVÁTE UDRŽITELNOST? POTOM SE OBEJDETE BEZ TĚCHTO VĚCÍ

Nechápejte nás špatně. Řadu z věcí, které jsme do článku zařadili, je naprosto normální mít doma. Často je až množství tím chorobným, nad čím je dobré se zamyslet. Takže pokud vyznáváte udržitelný přístup k životu, předpokládáme, že se promítá do všech sfér. Ne jen do těch, ve kterých je to zrovna moderní.

1, Brčka – Ta vlna okolo bambusových nebo kovových brček už snad trochu utichla. Bylo to ale jako vlnobití. Nejdříve se západní společnost mohla zbláznit z těch plastových. To přineslo výbornou živnou půdu pro podnikatele, kteří začali nabízet spousty alternativ – od papíru, přes sklo až k bambusu a kovu. Stalo se módním vyfotit se na Instagram s kovovým brčkem. Ale proč vůbec? To opravdu všichni doma pijeme vodu, čaj a minerálku brčkem? Nebo si doma opravdu všichni běžně k večerním zprávám mícháme gin s tonicem, abychom ho velkolepě potřebovali pít brčkem? Až na drobné výjimky, právě brčka zařazujeme mezi věci, které doma není třeba mít vůbec.

2, Maison jars – Podobný příběh mají i zavařovací sklenice s víčkem, do kterého se dá prostrčit právě brčko. Kde začaly psát svůj počátek, těžko soudit. Na stupnici zbytečnosti ale šplhají pořádně vysoko. Jsou sice sympatické a roztomilé na fotku, ale stejně tak je to s tučňáky. A kdo z nás je doma na balkóně chová?

3, Nespočet podprsenek – Žena by měla vlastnit jen to spodní prádlo, které je ve velmi dobrém stavu a perfektně sedí. Patří sem určitě černá, tělová a sportovní podprsenka, ale dál? Přetékající zásuvky podprsenek ještě ze střední, sportovní kousky, které nenatáhnete nebo sexy braletky, které nenosíte… Vytřídit, snížit počty. Podprsenky seprané, s vytahanými ramínky a ušmudlané už jsou, předpokládáme, stejně dávno v koši. Tak si nechte doma opravdu jen ty, ve kterých byste se nestyděly jít poprvé do bytu nového partnera a cítily byste se v nich dobře.

4, Krabičky plné doplňků stravy – Starat se o své zdraví ano. Přehánět to? Ne. Ať už fandíte chlorelle, B-komplexu nebo práškovému kolagenu, vybírejte si velká balení, abyste eliminovali odpad a zapřemýšlejte, zda těch doplňků není příliš. Pokud jsou vaše preventivní krevní testy na důležité látky v normě a stravujete se vyváženě, pak tyto lákavé krabičky můžete v drogerii a lékárně obcházet obloukem.

5, Svíčky, svíčky a svíčky – Má se to s nimi obdobně jako s doplňky stravy i podprsenkami. Nezásobte svou domácnost novými svíčkami, pokud ty staré ještě nevyhořely. Spotřebovávejte i svíčky, nejen potraviny v lednici. Jejich vonné látky také nejsou nesmrtelné a až si na starou svíčku za pár let vzpomenete, už může její vůně zeslábnout nebo se vám změní preference.

Leave a Reply