ZAC POSEN V RESORTU 2019 OSLAVUJE DŮMYSLNÉ STŘIHOVÉ PROPRACOVÁNÍ

Ženskost skloubená s elegancí a čistotou. Resort kolekce Zac Posen 2019 nám skýtá pohled na jednoduché modely v neutrální barevné paletě.

zac posen resort 2019 (2).jpg

Vstříc konstrukci

Resort kolekce 2019 příjemně překvapil zejména důrazem na konstrukci oděvu, kterou sám návrhář popsal jako novou dimenzi kvality. Výrazně se promítla v nápadných rukávech, které tvořily po designové stránce významnou součást večerních modelů.

 

 

 

Nejen tmavě modrá a červená

Barevná paleta zůstala u klasiky, s níž nejde nic zkazit. Do černé a tmavě modré většiny, návrhář zasadil také několik červených modelů a jedny vínové šaty se širokou šifónovou sukní. Využil také černo-bílého potisku, s nímž pokryl několik celých šatů i širokých kalhot.

 

 

 

Volány ani řasení neubraly na pomyslné čistotě

Kolekce spíše než na denní nošení směřovala k večerní módě. Svou roli v tom ztvárnil rovněž výběr použitých látek a již zmiňovaná komplikovaná konstrukce střihů. I přes mnoho ozvláštňujících prvků včetně četného řasení, skládání a nezvyklého uzpůsobení rukávů se návrháři podařilo udržet modely na první pohled čisté a bez toho, aniž by vyvolaly dojem nežádoucí přezdobenosti.

 

 

 

Červená pro bohyni, růžová pro manažerku

Posen sestavil kolekci na vícero stylech a i tak se mu podařilo udržet ji v jednotném duchu. Například červené splývavé šaty s velmi rozvolněnými rukávy, které připomínaly spíše přišpendlenou látku než rukáv sám o sobě, působily jako model pro řeckou bohyni. Na druhou stranu celorůžový kostýmek s důrazem v ramenou a ostrým límečkem by zapadl do šatníku business manažerky.

 

 

 

Zdroj fotek: vogue.com