ŽÁDNÝ DÉŠŤ NETRVÁ VĚČNĚ, VĚŘÍ MICHAELA HRIŇOVÁ V JARNÍ KOLEKCI 2020

Má za sebou druhou samostatnou fashion show na pražském týdnu módy. Během své přehlídky vyslala na molo modely a modelky z ulice stylizované do novodobých upírů. Její kolekce vyprávěla příběh o lásce, naději a sebepřijetí. Návrhářky Michaely Hriňové jsme se zeptali na to, jak její kolekce vznikala a co má v plánu dál.

Její oblečení na pomezí streetwearu a punku s typickou oversized siluetou a výraznými prvky na pražském týdnu módy zaujalo. Kolekcí se proplétaly chytlavé slogany a neutrální paletu béžové, bílé a černé doplnila odvážná smaragdová spolu s trávovým odstínem a nechyběla ani křiklavě červená.

Po kolikáté se účastníte pražského fashion weeku a proč jste se na něj rozhodla vstoupit?

Samostatnou přehlídku jsem absolvovala podruhé. Předtím jsem se účastnila Van Graaf Junior talent show a předváděla také v rámci studentské přehlídky svého zlínského ateliéru ADO. Přihlásila jsem se, protože MBPFW vnímám jako jedinou opravdu prestižní módní událost v Česku, která si drží svou úroveň. Přestože na to prezentování sebe sama příliš dobrá nejsem, vím, že to potřebuji.

Co je námětem nové kolekce?

Začalo to inspirací lidmi. Od začátku jsem toužila po vlastním castingu s lidmi z ulice. Pustila jsem se tedy sama do oslovování těch, které bych na své přehlídce ráda měla. Oblíbila jsem si jeden pár – Olo a Štěpán, kteří mi velmi připomínali upíry z Only Lovers Left Alive. Nechtěla jsem přehlídku dělat jen o upírech, ale také o lásce, aby měla kolekce gradaci a děj.

Jak jste si dané lidi vybrala?

Ti první byli mí známí nebo přátelé. Potom jsem vyhlásila na Instagramu street casting a lidé, kteří měli zájem se zúčastnit fashion weeku v pozici modela či modelky se mi sami přihlásili.

Je možné si prezentovanou kolekci někde prohlédnout, vyzkoušet, případně i koupit?

Nová kolekce je sice sezóna Jaro/Léto 2020, ale lidé už ji chtějí hned. Takže to funguje především na objednávku. Zájemci ji najdou i v některých obchodech, například ve 100CLASS concept store nebo v Bibloo concept store. Objeví se i v Bratislavě a možná ve Vídni.

Na čem pracujete, když přehlídku máte úspěšně za sebou?

Alespoň pár dní bych si teď ráda odpočinula. A potom bych se ráda vrhla na trika a mikiny z kolekce s printy Only Lovers Left Alive a It can’t rain all the time a vyrobila je ve větším množství, aby mohly jít do prodeje.

Zdroj fotografií: Facebook.com/MBPFW

Leave a Reply