ZAHALTE SVÉ LETOŠNÍ VÁNOCE DO HYGGE STYLU

Skandinávský styl plný klidu a pohody pohltil svět. Dopřejte si v jeho duchu i Vánoce. Ukážeme vám, že není třeba přestavět celý interiér, aby váš domov dostal vůni a klid Hygge.

hygge vánoce (3)

1, Zapalte svíčky

Hygge stojí na pár nejdůležitějších bodech. Jedním z nich je osvětlení. Vůbec ve vánoční době se princip světla Hygge dá v interiéru skvěle uplatnit. Namísto silných žárovek rozsviťte spíše lampičky a svíčky. Dodají místnosti intimitu.

2, Kus přírody v interiéru

Vyrazte na procházku a pozorně se dívejte kolem sebe. Na zemi třeba potkáte prasklou větev, kterou můžete vzít domu, navěsit na ní ozdoby a přichytit na zeď místo obrazu. Nebo posbírejte šišky, nastříkejte je stříbrným sprejem a vykouzlete s nimi sváteční výzdobu stolu.

3, Trochu jiné balení dárků

Tentokrát nekupujte voskované barevné papíry s obrázky. Raději zajděte pro bílý balicí papír a provázek. Dárky v této kombinaci budou působit přírodně, minimalisticky a nebudou křičet kýčovitými obrázky a nápisy přes celou místnost. Balit můžete také do starých černo-bílých novin.

hygge vánoce (4)

4, Deky, přehozy a kožešiny

Útulno, které je základním aspektem Hygge stylu, vám pomohou vytvořit textilie. Přes křeslo v obýváku nechte přehozenou deku, přes postel zase naaranžujte přehoz, na kuchyňské židle můžete pořídit umělé kožešiny nebo sedáky.

5, Domácí svařák

Rodinné posezení u pohádek a cukroví ideálně doplní horký nápoj. Vynechte pro jednou kávu i čaj a zkuste si raději vyrobit domácí punč či svařené víno. Nezapomeňte do něj hodit hodně ovoce a oříšků.

6, Příjemná zákoutí

Křesílko s dekou, knihou a svíčkou na stole v ložnici nebo přírodní aranžmá v uvítací hale. Vyhraďte si ve svém domově dvě tři místečka, které zařídíte přesně jako z knihy o Hygge. Nejen že budou lahodit vašemu oku, ale rádi se na ně budete vracet trávit své volné chvilky.

» Přečtěte si také Jak vytvořit šťastný (nejen) domov?

hygge vánoce (1)

Zdroj fotografií: nestingwithgrace.com , pinterest.com