ZAJÍMAVOSTI Z MÓDY, KTERÉ MUSÍTE ZNÁT

Svět módy je obrovský, hemží se to tam prestižními značkami, nejrůznějšími střihy, materiály, atd. Nakoukněte do našeho článku a přečtěte si zajímavosti o vašich oblíbených značkách či oděvech. Pro jsou vlastně některé značky oblíbené? Je to kombinace kvality, reputace, také prezentace a samozřejmě i příběhů silných osobností, které se nevzdávaly.

#1 Coco Chanel

Původní jméno francouzské vizionářky minulého století je Gabriele Bonheur Chanel. Jak získala svoji přezdívku Coco? Jmenoval se tak ztracený pejsek v jedné písničce a ona, dívka ze sirotčince, byla v mládí také ztracená. Její talent byl ale nepopiratelný a s pomocí prorazila. Kdo by dnes neznal vůni parfému číslo 5 či její oblíbené little black dress, které se zkrátka hodí na kteroukoli příležitost. O parfému dokonce říkávala Marylin Monroe, že je to jediná věc, kterou má na sobě, když jde do postele. Existuje lepší reklama? 

#2 Levi’s

Džíny má doma asi každý, jejich tatínkem je Levi Strauss a byly patentovány 1876. Věděli jste, že byly původně pracovním oděvem? Ano, je to tak. A cvočky, kterých si všimnete na kapsách, a které dnes spíše vnímáme jako ozdobu, měly původně zcela jinou funkci. Sloužily ke zpevnění, aby se kapsy netrhaly, když v nich muži nosili pracovní předměty. Pokud budete velmi pozorní, všimnete si čísla “501” na těchto cvočcích. Proč zvolili ale zrovna toto číslo není jasné, ale je to číslo typické pro Levi’s džíny.

#3  Lacoste

Značka Lacoste reprezentovaná krokodýlem se pyšní prvenstvím ohledně loga je už z roku 1933.

#4 Ralph Lauren

Vyrůstal v chudší části New Yorku, ale nakonec dobyl svět. Začínal s navrhováním kravat, jeho značka POLO je symbolem úspěšných lidí a asi nejtypičtějším kouskem toho módního génia jsou široké kalhoty. Patřil k prvním návrhářům, kteří své kolekce zaměřili nejen na oblečení, ale chytře je obohatili i o nábytek, parfémy a další produkty. Dokonce se i osobně objevil v jedné epizodě populárního seriálu Přátelé.

#5 Bikiny

Máte tušení, od čeho je název odvozen? Tipli byste, že od korálového útesu v Tichomoří? Atol Bikini je součástí Marshallových ostrovů a dříve zde probíhaly testy atomových bomb. Vynálezcem skromného oděvu byl Louis Réard, který doufal, že jeho objev bude stejnou bombou, která si brzy podmaní svět módy. Nevěděl, že Vatikán jeho dílo bude považovat za dílo ďábla a že jeho dílo bude v mnoha zemích zakázané.

#6 Barvy

Na závěr barevná perlička. Věděli jste, že před sto lety chlapci nosili růžové oblečení a dívky modré? V minulosti se na tyto barvy dívali opačně než my nyní. A proč? Modrá byla považována za jemnou a nežnou barvu. Růžová byla viděna jako barva podobné mužské agresivní červené barvě. Co si o tom myslíte vy? Jaké barvy preferujete na svých ratolestech?

Zdroj obrázků: Pinterest

Leave a Reply