Nadčasovost, jednoduchost a elegance. Správně, řeč je o bílé košili, která už dávno nepatří pouze do pánského šatníku. Ale když na to přijde, můžete ji svému partnerovi ze skříně klidně bez výčitek ukrást, nebude vám slušet o nic méně.

Trocha historie
Historie pánských košil se začala psát až koncem 19. století. Do té doby vypadaly košile téměř jako pytel – oblékaly se přes hlavu a sloužily jako spodní prádlo. Proto je také dodnes jakýmsi módním faux pas, pokud si muž ve společnosti sundá sako a zůstane pouze v košili. Košile se vyráběly nejčastěji ze lnu či hedvábí a byly pouze bílé, z těchto důvodu si je mohla dovolit pouze vyšší vrstva. Čistě bílá košile dodnes působí nejelegantněji a do jisté míry i luxusně. Vzorované košile a košile s krátkými rukávy se začaly hojně vyrábět a prodávat až po první světové válce a velmi rychle se rozšířily do všech společenských vrstev.

Přečtěte si také: Jak se nosí bílá košile trochu jinak
Jaký střih?
Správně zvolený střih je základ úspěchu, to už víme. Pojďme se tedy podívat na pár střihů, ze kterých si určitě vyberete ten pravý pro vás!
Vypasovaný
Tento střih je klasikou a určitě jím nic nezkazíte. Měl by vám perfektně sedět v ramenou, mírně obepínat postavu a zdůraznit pas. Tento střih košile bývá nejčastěji ušit z pevnější, méně elastické látky. Vhodný je tedy do kostýmků, sukní a kalhot ze kterých vám košile nebude vylézat a dělat nepěkné přehyby.
Rovný, splývavý střih
Pokud vám v šatníku chybí košile a váháte, zda ji unosíte, tento střih je ten pravý pro vás. Opět by vám košile měla perfektně sedět v ramenou. Tento střih už ale nemusí obepínat postavu, naopak, košile by měla přes pas a boky maličko splývat. Při koupi si dávejte pozor na materiál a volte raději bavlnu, ať už čistou, či s příměsí elastanu.
Boyfriend či oversize střih
Jak už název vypovídá, jedná se o střih, který nápadně připomíná pánskou košili. Ostatně proč jen připomíná, pokud se vám tento styl líbí, není nic jednoduššího než si nějakou košili půjčit od svého partnera! Tato košile vypadá skvěle k obyčejným džínovým šortkám či riflím. Volný střih této košile bude slušet téměř všem. Drobným a štíhlým postavám dodá na křehkosti a u silnějších postav naopak skryje drobné nedokonalosti. Pokud máte plnější, ženskou postavu, nevybírejte si příliš velkou velikost, zbytečně by vás opticky rozšiřovala a přidala vám kila navíc.

Materiál
Nejpříjemnějším materiálem je samozřejmě bavlna. Pokud chcete opravdu kvalitní košili, která něco vydrží a nepomačká se, jen co ji oblečete, mějte na paměti, že není bavlna jako bavlna. Ta nejkvalitnější má označení ELS (extra long staple), což je označení pro ty se zvlášť dlouhým vláknem. Do letních dní bude skvělá košile vyrobená z hedvábí, což už je ale vyšší investice. Hedvábnou košili můžete pořídit od 2500 korun, její cena se však může vyšplhat až k desetitisícům.
Jak ji nosit?
Jednoduše jakkoli. S pouzdrovou sukní a lodičkami i roztrhanými džínami. Ať už ji nastylizujete jakkoli, vždy budete vypadat skvěle a elegantně.
TIP: Oblečte pod ni černou braletku, nechte pár vrchních knoflíčků rozepnutých, cípy zavažte na uzel a máte rafinovaný, ale přesto velmi pohodlný outfit.

Přečtěte si také: 3 ZPŮSOBY, JAK NOSIT BÍLOU KOŠILI
Kde ji koupit?
Hezké košile seženete snad ve všech obchodech a e-shopech. Dejte si však při výběru pozor na kvalitu. Pokud byste rádi podpořili české značky, investice se jistě vyplatí.
Šohaj Strážnice – česká značka s více než sedmdesátiletou tradicí. Pokud vám nesedí konfekce, jste na správné adrese, ušijí vám košili na míru přesně podle vašich představ a preferencí.