ZAMILUJTE SE DO BOHO CHIC

Styl plný barev, vzorů, rozdílných materiálů a tak trochu i štěstí. Ale pozor, neradi bychom, abyste si boho styl spojovali s érou hippies. Boho je úplně samostatnou kapitolou. A jak se taková kapitola píše a o čem vypráví? Čtěte dál…

boho styl

Pilíře boho stylu

Vzory – květiny, mandaly, geometrie i aztécké motivy neodmyslitelně patří k bohémskému stylu. Na šatech či přehozech bývají často doplněny ještě třásněmi nebo bambulkami. Naprosto odpovídají lehkosti boho stylu, který je rozevlátý, ženský a barevný.

Denim – do městské podoby boho chic se řadí denim. Krátké potrhané kraťasy nebo ohrnuté džíny skvěle doplní bílou lněnou tuniku nebo rozepnutou bavlněnou košili. Ztělesňují kousek, který lze kombinovat na mnoho způsobů, což mají milovníci boho stylu nejraději. Protože čím víc kousků dohromady, tím více boho.

Čelenky – dobře, abyste se oblékla v boho stylu, není čelenka bezprostřední nutností. Podtrhne však celkový dojem. Do rozpuštěných vlasů se hodí také květinové věnečky. Na rozdíl od nich, čelenky mohou nosit i muži.

Šperky – boho stojí v přímém kontrastu k minimalismu. Takže zatímco u něj jeden šperk bohatě stačí, boho chic žádá vrstvení dlouhých řetízků s přívěsky a jejich kombinaci s chokery, mnoho náramků z přírodních kamenů, prstýnky a výrazné visací náušnice.

Rozevláté šaty – rozevlátost tvoří boho ze všeho nejvíce. Pokud zvolíte dlouhé vzorované šaty a doplníte je jen páskovými gladiátorkami, získáte bohémský look úplně nejrychleji a nejsnáze. Pravé boho milovnice by si tak ale nevystačily. Pokud by něco přidaly, pak minimálně hodně šperků a jednobarevný háčkovaný přehoz.

boho chic styl (1)

Jak se nosí

Jak jsme již naznačili, tento styl si říká o vzájemné kombinování a vrstvení. Většina kousků je ušita z tenkých a prodyšných materiálů, díky čemuž není problém vrstvení dodržovat i v parném létě. Pokud byste boho chic ráda vyzkoušela, můžete si zkusit pořídit vzorované šaty a doplnit je řadou šperků. Jako druhá možnost se nabízí džínové kraťásky, volný top a přehoz.

Byť mohou na někoho bohémské outfity působit hodně bohatě, nikdy by neměly vyvolávat dojem překombinování. Stačí si prohlédnout pár fotek a pochopíte, že jednotlivé kousky k sobě dokonale pasují, jen se nedrží u moderní černé a bílé, ale využívají celé palety barev.

A co v zimě?

Zatímco jaro, léto i podzim nám dovolují ukazovat mnoho vrstev, jakmile udeří zima, všichni se nejraději schovají do péřového kabátu. Byť studené počasí boho styl trochu skryje, nejlépe se projeví semišovými vysokými kozačkami nad koleno, barevnými šálami, palčáky a doplňky, jakým je třeba kožená brašna s třásněmi.

boho chic styl (3)

Kde sehnat to nejlepší

Nejdůležitější na závěr. Pokud jste si boho zamilovala a ráda byste ho zkusila, pravděpodobně začnete pátrat, kde sehnat ty nejlepší kousky. Nebudeme vám lhát, bude to oříšek. Boho je sice v módě, nepředstavuje však mainstreamovou vlnu, které by se většina návrhářů a řetězců věnovala. Zároveň se nebavíme o stylu, který sestavíte během návštěv tří obchodů. Boho chic musíte budovat kousek po kousku tak, aby jednotlivé oblečení k sobě pasovalo a zároveň byl každý kus originál. Podívat se určitě můžete v řetězcích H&M nebo Stradivarius. Návštěvou potěšte i second handy, právě tam byste mohla objevit ty nejkouzelnější modely. Porozhlédnout se můžete (musíte!) na letních dovolených, protože čím exotičtější destinace, tím pravděpodobněji ukořistíte to správné boho. Takže až budete uvažovat, kam příští léto na dovolenou, zkuste třeba Španělsko nebo Řecko.

boho chic styl (2)

Upozornění: Tento styl může u nenapravitelných minimalistů vyvolat nevolnost.

Zdroj fotek: Pinterest.com