ZÁZRAČNÁ ALOE VERA JAKO NEPOSTRADATELNÝ POMOCNÍK V KAŽDÉ DOMÁCNOSTI

Aloe vera nám může být nápomocna v mnoha situacích, a proto bychom ji měli mít doma vždy po ruce. Pokud se o ni dobře staráte (a že nepatří mezi nejnáročnější rostliny pro pěstování), vaši péči vám mnohonásobně vrátí. V čem nám dokáže pomoci? Co si z ní sami zvládnete doma vyrobit? Budete mile překvapeni a budete ji chtít taky!

Nenáročná první pomoc

Postačí ji mít doma. Nemusíte z ní vlastně nic složitě vyrábět a vždy vám pomůže. Například na popáleninu stačí tenký plátek, který naříznete a zasažené místo potřete její tekutinou. Nejenže chvíli po aplikaci přestane kůže pálit, ale začne se okamžitě i hojit. Nedovolí popáleným puchýřům mokvat a vystupovat na pokožku.

Trápí vás akné? Rozřízněte aloe, odstraňte její pevnou část a šťávou si poškozenou kůži namažte. Nechte působit dokud nelepí a nezačne schnout, pak důkladně opláchněte vlažnou vodou. Již po několika takových aplikacích budete mile překvapeni zlepšujícím se stavem pleti. Akné se hojí, kůže není podrážděná a zároveň je i opticky vzhlednější.

Známé je také ošetření jizev pomocí kousku aloe. Například po císařských řezech či jiných větších ranách, po nichž zůstávají nevzhledné a bolestivé jizvy. Dokonce při běžném spálení sluncem v letních dnech dokáže aloe vera okamžitě ulevit a zmírnit kožní projev spálení.

Aloe vera drink

Nejen aplikací a mazáním pokožky dokáže tato rostlina pomoci. Připravíte-li si z ní drink, dopřejete svému tělu příjemné osvěžení, blahodárnou přírodní chuť aloe, ale hlavně prospějete svému organismu. Aloe totiž dokáže následující:

  • pomáhá a ulevuje při překyselení organismu
  • napomáhá také při řešení ekzému a jiných projevů poruch kůže a to i vnitřním užíváním (víme, že většina kožních projevů začíná již uvnitř našeho těla)
  • celkově detoxikuje naše tělo
  • výrazně posiluje imunitu
  • pomoci může také při nadýmání a problémech s vyprazdňováním
  • dokáže snížit hladinu cukru v těle
  • podpoří dobré vstřebání látek, jež tělu poskytujeme (vitamíny, minerály, atd.)
  • pomáhá při hygieně dutiny ústní (čistí, desinfikuje a napomůže i při zápachu)

Jeho příprava je jednoduchá. Z listů Aloe vera odstraňte zelenou část a kávovou lžičkou vyjměte celou dužinu. Tu si připravte do mixéru a mixujte dohladka. V poměru 1:5 přilévejte jemně perlivou, či čistou neperlivou minerálku, případně (kohoutkovou) vodu. Pokud máte raději sladší nápoje, můžete si drink osladit trochou medu, který zdravý drink jen podpoří. Nejlépe chutná vychlazený. I kvůli trvanlivosti, vzhledem k tomu, že neobsahuje žádné konzervanty, doporučujeme uchovávat v lednici a vypít během několika dnů.

Masky a gely vyrobené z aloe

I doma si můžete vyrobit různé krémy, gely a masky s obsahem aloe. Základní složkou takto vyrobených je samozřejmě aloe vera a dále pak přidáváme další blahodárné rostliny, vitamíny a oleje. Nejčastěji přidávanými složkami jsou kokosový, olivový a rýžový olej, citronová kúra a šťáva, česnek a cibule (kousky, či jejich šťáva) a vitamínové kapsle.

Zdroj fotografií: pinterest.com

Leave a Reply