ZDRAVÝ ŽIVOTNÍ STYL, SPORT A SLOW FASHION K SOBĚ MAJÍ BLÍŽ NEŽ SE NA PRVNÍ POHLED ZDÁ..

V dnešní době, především v této pandemické krizi, je důležité dbát na zdravý životní styl a udržovat se v dobré psychické i fyzické kondici. Cvičením, běháním nebo třeba jógou aktivujeme v těle tvorbu endorfinů, které nás udržují v dobré náladě. Pokud se v těle uvolňují endorfiny, zažíváme pocity blaženosti a přirozeně tak posilujeme naši imunitu. 

Naše zdraví jde ruku v ruce se zdravím naší planety. 

První krok ke šťastnému životu je udržovat sám sebe ve zdraví. Myslet bychom měli ale také na zdraví a udržitelnost planety. Přemýšleli jste někdy nad tím, co si při svém oblíbeném sportu na sebe obléct? 

Slyšeli jste už o slow fashion?

Slow fashion, někdy se tento termín překládá jako pomalá móda, není jen trend poslední doby, je to móda s přesahem. Slow fashion zahrnuje ekologické a etické aspekty výroby. Je dlouhodobě udržitelná. To znamená, že pokud investujete do slow fashion oblečení, upřednostníte tak kvalitu nad kvantitou. Koupíte si kousek oblečení, který vám vydrží několik let a podpoříte tak lokální výrobu a řemeslnost. 

Řešením je značka oblečení Utopy.

Tato značka nabízí široký sortiment sportovního oblečení – legín, sportovních setů, podprsenek, čelenek a mikin. Při výrobě svého oblečení si zakládá na principu slow fashion.

Utopy vyrábí designové kousky, které šijí české švadleny a navrhují čeští grafici. Podporuje svou činností lokální výrobce a trh. K výrobě oblečení používá certifikované materiály SOTEX a OEKO-TEX. To znamená, že používá látky, které jsou vysoce kvalitní a zároveň zdravotně nezávadné. Pokud si koupíte oblečení takto vyrobené, vydrží vám několik let a zachová si pořád stejnou barvu a kvalitu. Stejnou barvu si oblečení zachovává díky speciální aplikaci barev – sublimaci a vydrží tak mnoho vyprání. Utopy myslí nejen na zdraví zákazníka, ale také na jeho pohodlí, a proto je všechno oblečení zbaveno klasických všitých etiket. 

Nejen, že Utopy dbá na udržitelnost země, svoji lásku k ní potvrzuje i jednou ze svých kolekcí NATURE, která se svým designem inspiruje přírodou.

A co vy? Také přírodu milujete? 🙂

 
Autorka článku: Klára Telecká

Leave a Reply