ŽENSKOST A REBELSTVÍ V KAŽDÉM POHYBU – TAKOVÁ BYLA DUBNOVÁ PŘEHLÍDKA LAZY EYE

Může se zdát, že spojit v minulosti tak nesmiřitelné tábory, jako byli rodiče z elegantních dob 50. let a jejich děti, které se bouří puritánství, je nemožné. Lazy Eye se bezpochyby dokonale povedlo pozvednout to krásné, co tato doba nabízela, spojit nezlomnou sílu ženy s nezbytnou kapkou rozpustilosti a rebelství, vycházející ze šatníků hudebních ikon té doby, jakou byla například Patti Smith.

lazy eye přehlídka duben 2019 (4)

Roztančené zvonáče na scénu

O tom, že jsou 70. a 80. léta opravdu v kurzu, jsme se přesvědčili i na přehlídce značky Lazy Eye, kde hlavní dominantou jednoznačně byly manšestrové zvonáče. Pro mnoho lidí sice ne příliš oblíbený kus módní historie, ale že rozhodně nepatří k věčnému zapomenutí, nám předvedly již tradične Tonya Graves, Kristýna Boková, Petra Nesvačilová a další. Dokázaly, že tento módní kousek, zdůrazňující ženské křivky, zažívá comeback oprávněně. Doplněné o hedvábné blůzy, vestičky a saka, které dotvářely celý outfit.

lazy eye přehlídka duben 2019 (3)

Romantické léto plné volánků

Zvonáče, kalhotové kostýmky a overaly střídaly lehké letní šaty květinových motivů, ozdobené pro větší zdůraznění jemnosti a něžnosti volánky, které přítomné dámy proměnily doslova v luční víly velkoměsta. Ale i přes jejich něžnost z nich doslova sršela energie ženy, jež ani ta největší rána osudu nezlomí a vždy se opět dokáže postavit na své nohy a vykročit znovu kupředu. Pro chladnější večery jsou v kolekci připraveny i dlouhé sametové kabáty, které nejen zahřejí, ale opět dodají ženě na eleganci, jež je pro Lazy Eye tak typická.

lazy eye přehlídka duben 2019 (2)

Doplňky nadevše

Bez doplňků se žádný vymazlený outfit neobejde, a proto ani zde nemohly chybět. Kolekci velmi často doplňovaly jak hnědé, tak černé široké pásky buď s obyčejnou sponou, a nebo ikonickou sponou, kterou známe již z loňské aviatické kolekce. Díky šíři pásku byly k vidění jako tradiční doplněk ke kalhotám a overalům a taktéž byly použity pro přepásání sametových kabátů.

lazy eye přehlídka duben 2019 (1)

Kristýna Lukášová
Zdroj fotografií: Richard Hodonický