ŽENY ZNOVUOBJEVILY ŠIROKÉ KALHOTY

Široké kalhoty začínáme na ženách v ulicích potkávat stále častěji a častěji. Navrací je do módy vlna retra, kterou jsme si za posledních deset let tolik zamilovali. Jak nosit široké kalhoty a vypadat trendy ukazují ženy, které módě rozumí. My v jejich kombinacích našli pár společných prvků, díky nimž můžete tento trend obléci také a nebude vás to stát žádné usilovné přemýšlení před skříní.

jak se nosí široké kalhoty (1)

1, Úpletový top

První způsob, který umožňuje stylové zapojení širokých nohavic do šatníku, je jejich kombinace s úpletovým topem. Je na vás, zda ráda pletete a vytvoříte si ho sama, nebo sáhnete po modelech z udržitelných kolekcích řetězců, kam právě podobné kvalitnější vršky značky zařazují. Příjemný střih obepínající horní část těla vytvoří se širokými a vzdušnými kalhotami ten správný kontrast.

2, Lodičky do špičky

Široké kalhoty opticky prodlužují nohy a módní ženy jim ještě trochu přidají podpatky. Nejvhodnější variantou jsou lodičky do špičky, které kalhoty příjemně doplní. Espadrilkám, loafers i teniskám se raději vyhněte. Jejich kombinace by byla daleko náročnější. Pokud nemáte ráda podpatky, můžete zkusit baleríny s výraznou špičkou. Ty pak budou fungovat jako zmiňované lodičky.

jak se nosí široké kalhoty (4)

3, All oversize

Zatímco někdo široký střih na jedné části rád kompenzuje, jiní si volnost rádi užijí všude. Pokud i vás baví nosit dohromady vícero oversize kousků, široké nohavice vás nadchnou. Doplňte je klidně zakasanou pánskou košilí, volnějším sakem nebo mohutným svetrem.

4, Zajímavé sako

Uzavíráme sázky, že výsledný dobrý dojem nejlépe zaručí kombinace s vypasovaným a netradičně střiženým sáčkem. Jelikož široké kalhoty většinou sahají až do pasu, stačí pod ně natáhnout upnuté tílko nebo triko s dlouhým rukávem a pak experimentovat s krátkými i delšími saky. Řasené rukávy, výrazná ramena, dvouřadé zapínání i kontrastní klopy. Co bude tím pravým pro vás?

jak se nosí široké kalhoty (2)

ŽHAVÉ TIPY REDAKCE 

široké kalhoty zoot

Khaki kalhoty VILA 1 149 Kč | Pruhované kalhoty Rich & Royal 1 899 Kč | Smaragdově zelené kalhoty Vero Moda 1 299 Kč

Zdroj fotografií: zoot.cz , pinterest.com , sweatshirtsanddresses.com