ŽIVOT BEZ SYNTETICKÝCH HORMONŮ

Syntetické hormony už v dnešním světě nejsou jedinou možností. Vždy máme možnost volby a pokud chceme ve svém těle zachovat přirozené procesy, můžeme žít i bez syntetických hormonů. Existuje jednoduché řešení, jak zachovat přirozenost partnerského intimního života nebo jak zjistit nejlepší podmínky pro otěhotnění. 

Už jste někdy slyšeli o Daysy? 

Daysy je přirozený monitor plodnosti, který vám pomůže se důvěrně seznámit s vaším menstruačním cyklem a spolehlivě zjistí, kdy máte plodné a neplodné dny. Program je založen na algoritmu minipočítačů Lady-Comp, který vychází ze statistického zpracování více než milionu cyklů, a jehož spolehlivost je ženami ověřována více než 30 let. 

zdroj: Instagram @Daysy.cz

Daysy je přesná od prvního dne.

Funguje přesně již od prvního dne používání, a to s více jak 99% přesností. Daysy analyzuje váš individuální menstruační cyklus a pomocí každodenního měření bazální teploty rozpozná den, kdy máte ovulaci. Daysy zohledňuje základní biologická fakta, která řídí menstruační cyklus, a která mají všechny ženy společné.

To znamená, že u každé ženy plodné dny v průběhu jednoho cyklu trvají 6 dní – tedy 5 dní před ovulací a v den ovulace. To je období, kdy může žena otěhotnět.

Menstruační graf - pomůcka v prevenci početí

I když program vychází ze statisticky měřených údajů a zohledňuje základní biologická fakta, dokáže se na základě individuálního kontaktu přizpůsobit každému menstruačnímu cyklu i když v něm jsou výkyvy. Největší výhodou je, že Daysy nemá žádné vedlejší účinky jako mají syntetické hormony a zachovává všechny přirozené procesy vašeho těla. 

Používání Daysy je velmi jednoduché. 

zdroj: Instagram @Daysy.cz

Stačí vám jen 1 minuta denně. Každé ráno si pod jazykem změříte teplotu. Do programu zaznamenáte menstruaci ve dnech, kdy ji máte a na základě těchto informací Daysy určí vaši plodnost pro následujících 24h.

Snažíte se o dítě? 

V případě, že si přejete počít dítě, může vám Daysy pomoci zvýšit šanci plánovaně otěhotnět, a to bez hormonů a vedlejších účinků.

Často se mnoho párů snaží o početí, ale neúspěšně. Příčina hned nemusí být biologického charakteru. Může se jednat pouze o to, že se pár snaží počít dítě ve chvíli, kdy žena nemá plodné dny. Jak už je výše zmíněno, žena může otěhotnět jen 5 dní před ovulací a v den ovulace. Daysy vám může pomoci s tím, že vám dá zaručeně vědět, které dny jsou pro početí nejvhodnější. 

Daysy můžete propojit i s aplikací v chytrém telefonu a tak můžete sledovat váš menstruační cyklus z vašeho telefonu. Mimo jiné aplikace nabízí také prognózu plodných a neplodných dní v průběhu celého měsíce. Alternativ, jak žít bez syntetických hormonů, je více. Daysy je jedním z těch, který je přesný, bezpečný a nemá žádné vedlejší účinky.

Důležité je udržovat své tělo v hormonální rovnováze.

Hormonální rovnováha je důležitá pro zdraví každé ženy. Jestliže hladina hormonů není v rovnováze, může to mít opravdu velký vliv na kvalitu vašeho života. V případě, že nejste v hormonální rovnováze dochází k nadměrnému pocení, nadváze, zhoršení stavu vaší pokožky, k vypadávání vlasů nebo může docházet k silné nebo nepravidelné menstruaci. 

Jak svoje tělo uvést zpátky do hormonální rovnováhy? 

Výborně pomáhá hormonální jóga, která pomocí cviků a dechových technik dokáže nastartovat v těle mechanismy, které tělo navracejí zpátky do hormonální rovnováhy. Pokud byste nechtěli cvičit, můžete vyzkoušet některé bylinky, které také pomáhají hladinu hormonů uvést zpátky do rovnováhy. 

Jednou velice účinnou bylinou je kontryhel. Kontryhel působí na všechny ženské problémy a posiluje ženské orgány. Zvyšuje pravděpodobnost početí a doporučuje se také na neplodnost. Léčí všechna zánětlivá onemocnění v podbřišku. 

Další velmi účinnou bylinou je šalvěj lékařská, ta působí blahodárně především při menopauze a pomáhá proti pocení a návalům horka. 

Také můžete vyzkoušet sílu superpotraviny Maca. 

Maca neboli peruánský ženšen má nespočet léčivých účinků na lidské tělo. Mimo jiné pomáhá při menopauze, neplodnosti, impotenci, hormonálních problémech, při vypadávání vlasů a akné.

Způsobů jak se udržet v hormonální rovnováze je nespočet. Je důležité se cítit ve svém těle dobře. Pokud i Vás zaujala možnost sledování plodných dnů mrkněte na: https://daysy.cz/

Leave a Reply