ZPŘÍJEMNĚTE SI ZAHRADU KLIDNÝM ALTÁNEM ČI PERGOLOU

Přes zimu na zahradě moc času nestrávíme, ale abychom si ji mohli příští letní sezónu užít ještě víc, možná je čas zapřemýšlet nad nějakou inovací. Tou může být romantický altánek, který dodá stín v parném létu a s knížkou v ruce si v něm budete užívat pohledu na rozkvetlou zahradu. Nebo byste raději pergolu, pod kterou směle pozvete přátele na výbornou grilovačku?

Dlouhé potemnělé večery, které už bohužel nejde trávit na zahradě, můžete využít k jejímu vylepšování. Sedněte si nad skicák a zapřemýšlejte, jestli by se k vám nehodila pergola, altánek či třeba zahradní domek. Přichází vhodný čas pustit se do přemýšlení, navrhování a sjednávání. Ať si další léto užijete v novém.

Altány pro chvíle odpočinku

Zahradní altány vzbuzují dojem zámecké zahrady. Většinou právě rozlehlé pozemky honosných vil dříve zdobily. Pokud se pyšníte zahradou, která skýtá dostatek prostoru na flóru i dřevěný altán, už se déle nerozmýšlejte. Altán se stane vaším ideálním místem odpočinku po těžkém dni. Můžete se do něj ukrýt před sluncem, zdřímnout si na čerstvém vzduchu, případně se začíst do napínavého románu.

Pergoly pro posezení s přáteli

Vzdušné posezení přímo u vchodu z domu. Bezchybné místo pro umístění širokého stolu, u nějž se budou scházet návštěvy a hodovat nad lahodně ugrilovaným masem a perfektně vychlazeným vínem. Pergola je ke společnému venkovnímu jedení jako stvořená – nemáte to do ní daleko z kuchyně, a když zjistíte, že na stole chybí ten výborný česnekový dresink k vepřovému, snadno pro něj zaběhnete dovnitř. Na výběr máte z dřevostavby, kterou můžete nechat porůstat efektním přísavníkem, nebo z moderní hliníkové konstrukce.

Zahradní domky pro letní dobrodružství

Kde jinde si užívat s dětmi perfektní letní dobrodružství a první noclehy mimo domov než v zahradním domku? Vysoce kvalitní dřevo a bytelná konstrukce vám zajistí jeho dlouhou životnost. Zahradní domek ale zdaleka nemusí sloužit jen pro děti či skladování nářadí. Co třeba přetvořit ho na působivou zimní zahradu nebo domácí ateliér všech volnočasových malířů a tvůrců?

Zdroj: Domky Herold
ADVERTORIAL

Leave a Reply