ZŮSTÁVÁTE DOMA? CO DĚLAT V KARANTÉNĚ A JAK JI VYUŽÍT NAPLNO

V současné době se Coronavirus na území České republiky šíří poměrně rychle, a tak musíme být ohleduplní, zůstat doma a chodit ven opravdu jen v těch nejnutnějších případech. Stejně tak k sobě musíme být laskaví, myslet nejen na naše dobro, ale i na dobro svého okolí.
Pokud je však člověk nucen být doma, když se pro to dobrovolně nerozhodne, může to být psychicky náročné a občas velká nuda. Jak se doma zabavit a užít si to naplno? 

Čas s rodinou

Kdy jindy, než teď využít času s rodinou? Díky omezenému vychází spolu můžeme v klidu posnídat nebo povečeřet, což se nám v hektických pracovních dnech mnohdy nepodařilo. Skvělým načerpáním energie je také rodinná procházky do přírody. Pamatujte však, že kontakt s dalšími lidmi musíte omezit a raději si udržujte rozestupy. Můžete se také vrátit do dětství a zahrát si stolní hry nebo si společně pustit rodinný film.

Sebevzdělání

Pokud jste stále ještě student a nebo se rádi ve svém volném čase vzděláváte, teď je ten pravý okamžik. Na internetu najdete spoustu online kurzů a přednášek, které můžete prozkoumat z pohodlí svého domova. Za redakci rozhodně doporučujeme Ted talks, online kurzy na google, nebo přednášky na ČT 1. Určitě toho ale spoustu najdete i sami.

Relax

Stejně jako na rodinu, je třeba udělat si čas i sám na sebe. Ať už máte vyhlídnutý nebo rozkoukaný seriál, teď je ta pravá chvíle se na něj s chutí vrhnout. Stejně tak se můžete zaměřit na vaše koníčky – už dlouho jste odkládali kreslení, hraní na piáno, pečení nebo čtení? Tak směle do toho. Doma můžete taky cvičit podle videí nebo si udělat soukromý wellness – třeba za pomoci domácích masek. Určitě vás také něco napadne.

Věci, co jste dlouho odkládali

Získaný čas můžete využít taky na věci, co jste tak dlouho odkládali, protože se vždy našlo něco důležitějšího nebo zábavnějšího. Co takhle protřídit si šatník nebo konečně udělat velký jarní úklid? Přesaďte květiny, utřiďte si složky v počítači, připravte si portfolio. Je toho určitě spousta. 

Zdroj obrázků: unsplash.com

Leave a Reply