BARVOU ROKU 2019 BUDE BLUEPRINT

Zatímco Pantone pravidelně vyhlašuje odstíny roku zejména s ohledem na módní průmysl, společnost Behr Paint ohlásila barvu roku 2019 pro bytový design. Je jí specifický odstín modré, který ale nejde nemilovat. Nese jméno Blueprint.

blueprint barva roku 2019 behr (2)

Novou barvou roku 2019 se stala Blueprint. Společnost Behr se nechala slyšet, že pro její namixování a určení se poddala inspiraci nejen z módního odvětví, ale také ze zdravotnictví. Expertka přes barvy Blueprint popisuje jako teplejší než denim a jemnější než námořnická. „Symbolizuje naši touhu po pozitivní energii, stabilitě a sebevědomí. Jak doma, tak ve světě,“ řekla expertka Erika Woelfel. Blueprint je velmi variabilním odstínem, který zapůsobí skvěle jak na zdech ložnice, obýváku či kuchyně, tak i koupelny. „Pokud chcete trochu změnit své bydlení, zkuste tímto odstínem natřít jen kus nábytku, jakým je třeba konferenční stolek nebo knihovna,“ poradila Woelfel. Za cíl měla společnost přijít s takovým odstínem, který je využitelný pro běžný život a normální lidi.

Krásných slov, kterých se tento výjimečný odstín dočkal ze strany společnosti je více: Blueprint vytváří prostor, kde si můžete představit svůj vlastní život znovu. Kde  se vědomí toho, co chceme vytvořit, může změnit ve skutečnost.“ Na svých webových stránkách Behr zároveň doplnila barvu roku celým souborem dalších podpůrných módních odstínů pro rok 2019 v několika sekcích – monochromatické, pastelové, přírodní a odstíny klenotů.

blueprint barva roku 2019 behr (3)

Zdroj fotografií: Behr.com