ČESKO ZVOLILO TOP 10 PODNIKAVÝCH ŽEN ROKU 2018

Již počtvrté (stejně jako v letech 2015, 2016 a 2017) byly vybrány královny malého podnikání celé České republiky. Vyhlášení TOP 10 podnikavých žen, které se uskutečňuje rok co rok díky Grantovému programu PODNIKAVÁ ŽENA ROKU Asociace malých a středních podniků a živnostníků ČR (AMSP ČR), Raiffeisenbank a.s. a platformě ŽENY s.r.o., proběhlo 11. října v pražském hotelu Ambassador. Kdo jsou naše královny podnikání a jaká je jejich oblast činnosti? Pojďte se s námi dozvědět více o těchto úspěšných a cílevědomých ženách.

43738032_2207859419288633_8382500775548420096_n.jpg

TOP 10 podnikavých žen roku 2018

Cílem celého projektu je pomoci ženám (nejen) na začátku jejich podnikání ať už finančně, či skvělou motivací. Mezi deset vítězek celé soutěže bylo totiž rozděleno 100000 korun českých. O tom, kdo bude umístěn v TOP desítce rozhodlo hlasování pomocí internetu. Pojďme si tedy říct něco málo o vítězkách letošního ročníku. Je třeba dodat, že nejde o reálné pořadí, všechny jsou si totiž rovny.

Klára Bílá

Výrobou a designem šperků z drahých kovů se Klára Bílá zabývá již od roku 2013. Navzdory faktu, že její obor studia je naprosto odlišný, veškeré techniky šperkařství a zpracování drahých kovů se naučila sama. Inspirací jsou jí různé životní události a přírodní krásy. V její nabídce najdete prstýnky, náramky, náušnice, náhrdelníky a snubní prsteny absolutně na míru.

main.jpg

Helena Dokoupilová

Žena, která dokázala ze své lásky k cestování vybudovat cestovní agenturu Moje volno. A právě tato agentura může zařídit dovolenou dle představ nám všem. Pomůže s výběrem ideální destinace a pomocí zkoumání recenzí zahraničních webů vybere ten nejlepší hotel pro vás. Řídí se heslem ,,cestovní ruch je o zábavě a radosti” a sama paní Helena říká, že právě na cestách získáváme jiný pohled na život a především cenný odstup.

44597652_249866479031447_7053213542807240704_n

Lucie Kunčarová

Autorka tvorby pod názvem dortNEdort, která své podnikání začala ještě v době mateřské dovolené s dobrým úmyslem darovat dárek s vlastní stopou své práce. Jak sama paní Lucie říká: ,,Vždycky mě bavily příběhy lidí, kteří začali od ničeho (a ještě víc příběhy maminek na mateřské, které něco vybudovaly). Byl to takový můj sen, být pánem svého času a dělat, co člověka baví.“ To se jí také splnilo. Mateřská dovolená skončila a z dortNEdort se stalo velmi žádané dárkové zboží, které vám vytvoří také na přání. 

stažený soubor.jpg

Petra Macháčková

„Tvorba má být především radost, relaxace a seberealizace. Důležitý je proces. To, že tvoříme samy něco smysluplného. I když výsledek není bezchybný, je náš!“ Tato citace paní Petry podnikající pod názvem Caramilla přesně vystihuje to, čím se zabývá, a co nám všem poskytuje. Pro všechny nadšenkyně a nadšence šití a tvorby zpracovává střihy oděvů v elektronické podobě, které si doma jednoduše vytisknete a sestavíte, podrobně a srozumitelně vytváří a dokumentuje postupy tvorby na svém webu.

ja-s-detmi-.jpg

Hana Maryšková

Moderní pekařka tvořící chuťově vynikající a designově skvostné cupcakes pod značkou Cakeland. Poprvé dostala Hanka nápad věnovat se pečení čupčáků (jak jim sama říkává) roku 2013 při návštěvě Londýna. A tak se po ukončení studia směle vrhla vpřed svému cíli. Skvělou recenzi jejich výrobků zajišťuje používání striktně kvalitních surovin, originalita a vizuální požitek. 

main (2).jpg

Kateřina Mihalíková a Kateřina Hrmová

U těchto energických dam všechno začalo uspořádáním bazaru s oblečením. Pro velký úspěch bazar opakovaly, až se dostavila chvíle, kdy svá zaměstnání a jiné věci v životě prostě nestíhaly. Rozhodly se pro Takkam design shop, kde dnes už dávno nejde o bazar. Takkamky (jak se holky samy jmenují) nabízejí ve svém kamenném obchodě v městě Příbrami autorskou tvorbu návrhářů, recyklované věci, přírodní kosmetiku a vlastně jednoduše věci, které šetří přírodu, jsou udržitelné a zero waste.

43056131_2189032604504648_7371545162893230080_n.jpg

Jana Rucká a Jitka Plevová

Jana a Jitka jsou maminky, kterým se dětská fantazie a kreativita stala inspirací. Chtějí děti přirozeně a nenásilně podpořit, na oplátku jim být také inspirací. Na jejich e-shopu pod názvem Pikle se zabývají tvorbou a prodejem hraček, ale také různých tématických sad pro děti. Pracují s čistě přírodními materiály a právě proto jsou tak oblíbené nejen u maminek. Jak samy říkají: ,,Všechny naše hračky a sady zkrátka děláme srdcem, a to se přece pozná.“

PIP_1839_eshop.jpg

Monika Rummler a Markéta Šťastná

Letité přítelkyně, maminky, dnes již také obchodní partnerky společně podnikající v projektu Made for Moms. Motivací pro založení tohoto projektu jim byla vlastní zkušenost, kdy si uvědomily jak těžké je najít vhodný dárek pro těhotnou kamarádku či novopečenou maminku bez vlastních zkušeností. Nenašly nikoho, kdo by jim s tímto problémem poradil, a tak se rozhodly založit si svůj vlastní projekt, aby již nikdo z nás toto dilema nemusel řešit. Radí na svém webu s výběrem vhodného dárku pro těhotné, po porodu a nebo jen tak pro ženu, dále také pro miminka, kde si také můžete dárek rovnou koupit.

IMG_9062

Zdroje fotografií: podnikavazena.cz , klarabila.cz , dortnedort.cz ,
caramilla.cz , (IG účet) takkamshop.cz , pikle.cz , madeformoms.cz ,
fler.cz/monika-srovnalova-fashion , digitalninomadstvi.cz