CO JSTE MOŽNÁ NEVĚDĚLI O TISKU OBRAZŮ NA PLÁTNO

Obrazy na plátně jsou synonymem luxusu a oblíbenou dekorací rezidencí úspěšných lidí již po celá staletí. V současnosti však nemusíte utrácet miliony za ručně malované obrazy. Stejného efektu dosáhnete za zlomek ceny pomocí obrazů vytištěných na plátno. Stačí si jen vybrat vhodnou fotografii, a specializovaná firma vám obraz vytiskne a doručí až domů.

Jakou technologií se obrazy na plátno tisknou?

Obrazy na plátně jsou vytištěny na speciálních inkoustových tiskárnách, které na rozdíl od tiskáren, které máte v kanceláři, využívají většího množství barevných inkoustů. Používá se až 12 barev naráz, díky čemuž jsou barvy mnohem živější a přirozenější.

Jaké plátno se k tisku používá?

K tisku obrazů se používá speciální plátno, vyrobené z bavlny. Jeho vlákna se během tisku probarví až do hloubky, díky čemuž vypadá obraz na plátně mnohem lépe a jeho barvy jsou sytější.

Jak dlouho tisk na plátně vydrží?

Inkousty, které se při výrobě foto obrazů používají, obsahují speciální pigmenty odolné vůči UV záření, takže neblednou a ani se jejich barva nijak nemění v průběhu času. Výrobci udávají délku trvanlivosti i více než neuvěřitelných 100 let. Tato doba může být ještě prodloužena ošetřením obrazu s pomocí speciálního, voděodolného laku.

Je součástí obrazu i rám?

Po vytištění je plátno napnuto do speciálního dřevěného rámu, který zaručí jeho dokonale hladký povrch. U špičkových výrobců, jako je například česká firma Printscreen.cz, se používají ručně vyráběné rámy z borového dřeva, které obsahují stavitelné napínací kolíky, umožňujícími kdykoli napnutí plátna upravit.

Jak obrazy na plátně čistit?

Obrazy na plátně můžete čistit suchým hadříkem nebo ometátkem na prach, stejně jako jiné obrazy. Pokud je povrch obrazu opatřen vrstvou voděodolného laku, je možné k čištění použít i vlhký hadřík.

Leave a Reply