JAK VYBRAT SPRÁVNÉ HODINKY? TIPY JAK ROZHODNĚ NEŠLÁPNOUT VEDLE

Koupě hodinek není každodenní záležitost. Hodinky většinou nekupujeme ani každý rok, a tak vám jejich výběr může pořádně zamotat hlavu. Pokud však víte, na jaké informace se zaměřit a na co si dát pozor, může se z výběru ideálních hodinek stát zábava. Poradíme vám, čemu byste měli věnovat pozornost a na co si při koupi dát pozor.

Pro koho jsou určeny

Nejdůležitějším hlediskem, na které byste se měli zaměřit je, pro koho hodinky kupujete. Ženy většinou preferují něžnější menší modely a pánské hodinky jsou zase spíš masivnější kousky. Samozřejmě ale záleží na osobě, pro kterou hodinky kupujete. Kam bude hodinky nosit, jak se obléká, bude hodinky používat k sportovním aktivitám?

Cena

Dalším z kritérií, na které byste se měli zaměřit, je cenový limit. Určete si dva hlavní limity, jenž vám pomůžou okruh zúžit. Nejdříve si zvolte hodnotu, okolo které by se měla cena hodinek pohybovat. Dále si také zvolte maximální cenový limit. Pokud uvidíte naprosto luxusní hodinky jen trochu dražší než vámi určený limit, nebudete zbytečně váhat. 

Správné funkce

Výrobci hodinek přicházejí každý rok na trh s novými funkcemi, které vám můžou v nemálo ohledech ulehčit život. Jaké funkce by měly hodinky mít? Pokud vybíráte hodinky pro podnikatele, určitě se zaměřte na to, aby měly zabudovaný kalendář a bluetooth. Sportovec zase zajisté ocení stopky, tréninkové funkce nebo hloubkoměr. 

Typ strojku

Mají vaše vysněné hodinky mechanický strojek nebo je jejich původem Švýcarsko a mají strojek quartzový? Nebo dokonce hledáte digitální hodinky? V quartzových hodinkách se nachází baterie, která může vydržet až několik let, což samozřejmě závisí na výrobci i provedení, a jsou cenově dostupnější než hodinky s mechanickým strojkem. Mechanické hodinky mají zase neopakovatelné kouzlo, které přetrvá i desetiletí. Moderní digitální hodinky mají prvenství v nejvíce přidaných funkcích.

Ať už vybíráte dámské hodinky pro přítelkyni nebo digitální hodinky pro kolegu, je důležité si ujasnit všechna očekávání. Pokud si všechny požadavky urovnáte, budete vybírat  z menšího množství modelů a dojdete k těm ideálním hodinkám.

Leave a Reply