JAK VYTVOŘIT BOHO STYL V DOMÁCNOSTI?

Boho můžete milovat nejen v módě a v životě, ale také v domácnosti. Pokud se ztotožňujete s boho stylem, určitě o něj neochuďte ani svůj domov. Do jeho duchu ho naladíte velmi rychle a snadno pomocí správných bytových doplňků a dekorací. Najít takové, je už ale docela oříšek.

boho chic styl v domácnosti design avenue (1)

Boho chic v domácnosti vypadá hodně podobně jako v módě. Stojí na nespočtu kombinací, nádherných vzorech, mandalách, spojení různých materiálů i barevných odstínů. Co vám pomůže vytvořit ten dokonalý boho chic jako z magazínu o bytovém designu?

» Polštářky budou krokem číslo jedna. Bavíme se o nejsnazším prvku, kterým vykročíte k boho stylu v obýváku, ložnici i na zahradě. Povlaky na polštářky seženete téměř všude, pokud ale toužíte po zajímavějších designech, zkuste hledat na Aliexpressu. 

HLEDEJTE POD: cushion covers / cushion covers 40×40, 45×45, 50×50

» Lapače snů každý nemusí. Pravdou zůstává, že časem se stanou také lapači prachu. Ovšem nic nedodá vaší ložnici tak silný boho nádech, jako právě vkusný lapač snů. Můžete si ho vyrobit doma nebo si vybrat ze spousty velikostí i barevných provedení. Podívat se můžete například u české značky Madelaine.

» Místnost výrazně změní závěsy. A rozhodně nepatří pouze do ložnice a obýváku. Nový náboj dodají i kuchyni, koupelně nebo chodbě. Jak sehnat takové, které se vám budou líbit na sto procent? Zajděte se podívat do obchodů s látkami a vyberte si tu svou ideální. Pak už stačí jen domluvit švadlenu, vše dobře naměřit a závěsy dle vašeho vkusu na míru jsou na světě. Nebojte, nevyjde vás to o moc dráž.

boho chic styl v domácnosti design avenue (3)

» Přehozy, deky, plédy a koberce patří k výrazným bytovým textiliím, které dokáží místnost naprosto proměnit. Navíc pro boho styl jsou jako stvořené. Můžete začít jen s pár menšími koberečky nebo rovnou koupit větší perský koberec. Pro začátek ale postačí huňatá deka přehozená přes opěradlo křesla nebo postel.

» Boho bydlení se na několika bodech protíná s filosofií hygge. Jednou z nich je osvětlení. Hygge doporučuje více menších zdrojů světla, klidně i tlumeného, jelikož tím vyvoláte daleko útulnější atmosféru. Boho radí to stejné. Na stolky můžete umístit lampičky nebo alespoň svíčky. Co by rozhodně nemělo chybět vašemu boho chic interiéru, je stojací lampa v rohu místnosti.

» Květiny do vašeho domova vnesou život. Doslova. A k boho patří naprosto neodmyslitelně. Pokud nejste zběhlá pěstitelka, začít můžete s pár sukulenty nebo kaktusy, které si žádají méně péče. Koupíte je na městských trzích nebo ve velkých hobby marketech. Téměř bez údržby najdete i řadu pokojových rostlin; třeba fíkus, ibišek, zelenec nebo sloní nohu.

boho chic styl v domácnosti design avenue (4)

Zdroj fotografií: Pinterest.com