KAŽDÝ DOLLER JE JINÝ, TO NÁS BAVÍ NEJVÍC, ŘÍKÁ SPOLUAUTOR

Jaký vlastně populární Doller je, co vám nabídne více než jiné diáře a kde se vzal nápad na to, ho vytvořit? Na otázky Design Avenue odpovídal jeden z jeho spoluzakladatelů – Honza Emler.

doller nedatovaný motivační diář (9)

Kde se vzal nápad na vlastní diáře?

Za vlastními diáři stál chaos ve vlastním životě a velké množství aktivit včetně školy a práce a zároveň jsme potřebovali nástroj, díky kterému budeme uchovávat své nápady a myšlenky. Žádný diář z těch, které na světě byly, nás nebavil. Nebyl v nich totiž prostor pro zastavení se a vyhodnocení vlastních cílů. Ostatní motivační diáře nabádají člověka, co má dělat, aby byl úspěšný. Ale každý z nás je jiný a motivaci bychom měli nacházet sami v sobě. Proto jsme vytvořili vlastní diář.

Co pro vás při tvorbě Dolleru bylo prioritní?

Potřebovali jsme, aby Doller byl kombinací snáře plného vizí, snů a cílů a systému, který pomáhá jejich dosažení. Další z věcí bylo místo na poznámky, které se hodí nejen ve škole ale i na schůzkách. Prioritní pro nás bylo také to, aby vyhovoval nám oběma. Aby byl jednoduchý a měl čistý design, tím pádem se hodil pro všechny. Jeden si více píše, další si lepí fotky a je třeba, aby na to všechno v diáři bylo dost místa. Zároveň by měl Doller trochu podporovat kreativitu, kterou každý z nás v sobě má.

doller nedatovaný motivační diář (5)

Co znamená, že je diář nedatovaný? Musí si jeho majitel data předepsat sám?

Přesně tak. Nemyslíme si totiž, že rok začíná pouze 1. 1., ale čas na změnu je kdykoli v roce. Proto je Doller nedatovaný. Když se člověk rozhodne v srpnu, že chce udělat změnu ve svém plánování a zapisování, je tu Doller. V době, kdy většina jiných diářů dostupná není. Zajímavostí je, že to není taková časová zátěž, jak se může zdát. Předepsat data na celý rok zabere necelou půlhodinku.

Doller se prezentujete jako motivační diář. Jak se v něm toto téma prolíná?

Je to hlavně dané tím, že většina z nás čeká na nějakou vnější motivaci, ale my to s Jirkou rádi nemáme. My totiž víme, co chceme, co nás baví a co do budoucna chceme dělat. Pro takové lidi je i náš diář, který jim pomůže si své vize a cíle rozplánovat a vyhodnotit je. To vyhodnocení je kolikrát důležitější než nějaký drobný úspěch. Protože když člověk stagnuje a v životě se neposouvá, není pro něj ani tak důležité, že si může odškrtnout šest splněných úkolů.

doller nedatovaný motivační diář (8)

Je tedy váš motivační diář vhodný i na běžné denní plánování?

Tady je odpověď jednoznačná  určitě ano. Protože to je stejně hlavní část Dolleru. Není jen o dlouhodobých cílech, ale i o těch denních a krátkodobých.

V jakých variantách Doller nabízíte?

Je černý a růžový a zároveň je ve 4 jazycích (čeština, slovenština, angličtina, němčina) na jeden rok. Budeme ale nově přidávat pouze půlroční variantu, která bude dostupná zatím pouze v češtině.

Čím je Doller naprosto jedinečný?

Svou jednoduchostí, funkčností a přístupu k jednotlivci. Každý totiž nejlépe víme, co chceme a Doller nám napomáhá si to snáze zorganizovat díky své dané struktuře. Právě jeho koncepci jsme konzultovali nejen s přáteli, ale i kouči a je v něm aplikovaná mechanika time managementu. Nejde tedy jen o naše poznatky, ale uplatňují se v něm zkušenosti profesionálů v oboru. Za mě je důležité Doller vyzkoušet a tu jeho jedinečnost objevit. Pro každého totiž může spočívat v něčem jiném. Pro někoho to je zapsání malých i větších cílů, pro jiného denní plánování, pro další krásný design, nápomoc s kreativitou a také trochu únik od počítače. Pro někoho může být jedinečný tím, že je nedatovaný, pro jiného že pochází z Česka a vymysleli ho dva studenti vysoké školy, kterým se podařilo dostat ho mezi lidi. To je nejdůležitější pro nás.

Koukněte se třeba na náš Instagram, který je plný příspěvků lidí, kteří diář používají. Každý Doller je úplně jiný. To nás na tom baví nejvíc. 

doller nedatovaný motivační diář (7)