O INTERIÉRECH, PROJEKTECH A REKONSTRUKCÍCH S „TI ARCHITEKTI“

Chystáte rekonstrukci? Chcete změnit váš interiér a nebo byste rádi něco většího? Vinařství, penzion, výrobní hala či zahradní domek? Ti architekti si ví rady prakticky se vším, pokud je projekt zaujme. Od domluvy přes zařizování, projekce, návrhy, po ohlídání až po skvělý výsledek. Kdo vlastně jsou? A co mají na své práci rádi? Přečtete si v rozhovoru s nimi, který jsme pro vás připravili.

Martin Machů a Anna Holešovská – ti architekti

Představte nám prosím váš tým. A co vás vlastně dalo dohromady?

Nemáme bohužel žádnou romantickou historku, neznáme se ze školy ani nejsme kamarádi od dětství. Dohromady nás svedla praxe. Jak nám přibývala práce, náš tým se rozrůstal a měnil. Nejdéle jsme u kormidla já s Annou, oba architekti. Jádro týmu nyní ještě doplňuje designérka Martina. Jsme každý jiný, trochu jinak orientovaný. Ale skvěle se doplňujeme. Veškerá naše práce je výsledkem dialogu nejen s klientem, ale také mezi námi samotnými.

S čím se na vás klienti mohou obrátit? Jaké služby poskytujete?

Zabýváme se zejména projekty menšího až středního měřítka. Od návrhu interiérů přes rekonstrukce domů až po návrh vinařství či penzionu. Ne že bychom nechtěli, ale před návrhem stadionu nebo koncertní haly by se nám asi rozklepala kolena (zmiňují s úsměvem). Neposkytujeme celkové realizace, nabízíme však našim klientům spolupráci u realizace. Tedy pomoc s ní tak, aby vše dobře dopadlo. Obrátit se na nás mohou lidé s čímkoliv, pokud nás to zaujme, rádi se do toho pustíme.

Máte své favority z již hotových projektů? Představte nám je prosím.

Každá realizace je specifická. Nejde vypíchnout nějakou oblíbenou. Nezáleží na velikosti ani rozpočtu. Nejvíce nám ale vyhovuje, když nám klienti svěří plnou důvěru a my tak veškerou snahu můžeme vložit pouze do kreativního procesu. Vznikne tak sebejistý výsledek bez kompromisů. To se nám poštěstilo například u Bytu v klášteře, nebo u Bytu se zelenou stěnou. Obecně ale máme štěstí na skvělé klienty, takže bych vlastně mohl jmenovat dále a dále.

A jaký projekt byl pro vás největší výzvou?

Téměř každý projekt představuje novou výzvu. Může to být místo, rozpočet, technický stav, zadání, záměr či rozsah. Právě jsme dokončili interiér hotelu Monastery Garden v Českém Krumlově. To pro nás byla opět nová výzva. K projektu jsme se totiž dostali až ve fázi rozjeté stavby. V takové chvíli není jednoduché začít. Přesto jsme si tuto práci moc užili a nemůžeme se dočkat, až výsledek brzy ukážeme.

Zdroj fotografií: tiarchitekti.cz


Leave a Reply