Dřevo z našich ložnic, obýváků a kuchyní pochopitelně nikdy nevymizelo. Asi jen stěží bychom se bez něj obešli. Ale ukryli jsme ho pod různobarevné nátěry, plochy minimalistické estetické bílé a vše sladili do odstínů z katalogů. Rok 2020 nám v interiérovém designu vrací dřevo zpět v jeho původní přírodní ryzí podobě. Vidět budou suky, odstíny hnědé i kresba.

Dřevěné prvky se do interiéru vrací pozvolna. A proto můžete začít třeba s novou policí nebo konferenčním stolkem. Hlavními vlastnostmi moderních dřevěných kusů nábytku v interiéru by měly být minimální barevná úprava a matný (klidně také hrubý) povrch. Designová vlna fandí spíše surovým kusům nábytku, bez přílišného leštění a barvení. Odstínově si největší pozornost zaslouží světlé dřevo, jako je smrk nebo jedle, ale pokud se vám do interiéru hodí tmavý ořech, bránit se mu nemusíte. Vynikne zejména v kombinaci se světlými tóny a bílými zdmi. Navíc, pokud jste do této chvíle byli fandy bílošedého minimalistického interiéru, tmavé dřevo je tím pravým čím to rozbít a vnést do předvídatelné bílé trochu zmatku.

Dřevěné police
Ideálně zapadnou do otevřených kuchyní, tedy takových, kde jste minimalizovali či úplně vynechali horní skříňky. Široké silné police, na které vyskládáte nádobí, vyvolají dojem rustikálního a skandinávského stylu. Hlavní nevýhoda se nabízí hned při prvním pohledu a zapírat ji nebudeme. Ano, prostě se tam práší, ale budete-li police využívat na nádobí denní potřeby, tento problém se vás týkat nebude.

Konferenční a noční stolky
Světlé smrkové a jedlové dřevo v interiéru exceluje na menších plochách. Využijte ho na odkládacích stolcích včetně těch nočních nebo v obýváku na stolu konferenčním. Dřevěný motiv zafunguje primárně v minimalistických domácnostech s minimem jiných dřevěných prvků. Pokud už doma máte například celou obývací stěnu z tmavého dřeva, bude třeba nad zapojením dalšího druhu více popřemýšlet.

Výhod dřeva se však nabízí nesporně mnoho. Třeba ten skvělý pocit hřejivosti, který vašemu interiéru přinese. Nebo může sloužit jako spojení s přírodou, která kolem nás stále ubývá a přitom po ní více a více toužíme…