PŘESTAŇME ZATĚŽOVAT OCEÁN PLASTY, MŮŽEME JÍST A PÍT BEZ NICH – NAVÍC STYLOVĚ

Nejsou to jen další krabičky na oběd a lahve na vodu, které vás po chvilce začnou štvát. Spojují v sobě elegantní decentní design a přitom vám budou pomáhat zbytečně dál nezatěžovat životní prostředí. Že vám je to fuk? Že jsou to jen plané řeči? Že se planeta netopí v plastu? Tak koukejte…

plast v oceánu

To je docela dost plastu, co myslíte? Konkrétně na této fotografii se jedná o plovoucí ostrov v Karibském moři tvořený plastovými příbory, lahvemi a sáčky. Někomu stačí málo, někdo potřebuje víc. Ale teď přišel moment, kdy jsme se zastavili i my. Tohle už by chtělo řešit, nebo ne?

plast v oceánu 3

Jíme a pijeme stylově i mimo domov

Montbento je značka, která má na kontě spousty designově propracovaných svačinových boxů a lahví, které veškeré své potencionální konkurenty strčí do kapsy raz dva. Jakto? Vyniká naprosto minimalistickým, ale působivým designem. Čisté linie ve spojení s pečlivě vybíranými barvami a velmi praktickým řešením vám usnadní obědvání a svačení v práci, ve škole i na výletě.

Jaké všechny jednorázové plasty Montbento nahradí?

V jejich nabídce najdete od tradičních boxů a lahví i menší kulaté krabičky na omáčky s hermetickým uzavíráním, sáčky na svačinové boxy, hůlky, misky na polévku, termolahve, hrnky a příbory v praktické krabičce.

montbento

Krabičku využije velká část z nás, lahev všichni…

Víte, co nás na Montbentu zaujalo ze všeho nejvíc a jak jsme na něj vlastně přišli? Dělají jen třetinkové lahve. Jasně, všichni jsme zvyklí na tradiční půllitrovky, ale teď ruku na srdce – která žena si lahev vždy opravdu plní celou a kterou baví ji celý den tahat v kabelce? Plastové lahve Montbento ve velikosti S pojmou jen 0,33 tekutiny, díky čemuž jsou super roztomilé, drobné a schovají se tak i do menších kabelek. Navíc tři deci bohatě stačí na ty okamžiky, kdy jsme mimo dosah kohoutku, abychom si mohli dotočit. Důvodů, proč sáhnout po menší plastové lahvi raději než po velké, vidíme spousty, konečný výběr však opravdu spadá na ryze vás.

Dokonalé pastely

Jedno mají lahve S i M společné – delikátní výběr pastelových odstínů, které spadají pod řadu Montbento Positive. A jestli jsou něco, pak opravdu pozitivní. Baby pink a baby blue doplněná o jemnou mint, zastřenou hořčicovou a šedou představují paletu, ze které si prostě nejde nevybrat.

monbento-positive-m-litchi-the-50cl-bottle.jpg

Vidíte tu dokonalou harmonii čistých linií, minimalistického designu a pastelových barev? A vzpomínáte si ještě na fotku plovoucího plastového ostrova ze začátku článku? Otázek sice už bylo dost, ale dovolte nám ještě jednu. Tak proč?

Proč stále platíme za jednorázové plasty, které se nám nelíbí, špatně se nám z nich jí a ve výsledku ničí svět, ve kterém žijeme? Proč, když stačí trochu odhodlání a za pár stovek si pořídit hezkou lahev, box i příbor.

Montbento přesvědčí i ty největší ignoranty. Snad.

Zdroj fotek: montbento.com , mirror.co.uk