VYTVOŘTE SI VÁNOČNÍ DEKORACI V DUCHU SKANDINÁVSKÉHO STYLU

Milovaný Skandinávský styl přináší mnoho inspirace také na období vánoční svátků. Design Avenue zase přináší několik tipů, jak si v jeho duchu vykouzlit Vánoce. A nebudeme dekorace pouze kupovat, ale i vyrábět.

skandinávský styl vánoce

Dřevěné dekorace

Přineste si domů dekoraci přímo z přírody. Počítají se větve, šišky, mechy, listy i kusy dřeva. Všechno může posloužit jako elegantní dekorace. Přírodní materiály interiér více zabydlují a dodávají mu na útulnosti.

Neutrální odstíny

Skandinávský styl je založen na neutrálních, světlých odstínech jako je bílá, smetanová nebo odstín světlého dřeva. Přidat k nim s klidem v duši můžete moderní šedou nebo jemné pastely. Do Skandinávského vánočního stylu ale úplně nepatří sytá petrolejová, červené nebo zlatá. Stříbrná, mosazná a zlatá se hodí spíše na menší plochy a doplňky.

skandinávský styl vánoc

Decentní osvětlení

Skandinávský styl miluje zdroje světla, podobně jako Hygge. Zaujímá k nim i podobný přístup. Na stoly patří svícny, vysoké svíčky i lampičky. Světla je třeba hodně, ale spíše toho tlumeného, které zase přidají na útulnosti a intimitě domova.

Jednoduchost ve spojení s geometrií

Jednoduchost, heslo méně je více a čistota linií zastoupená geometrií. Takové by měly být vkusné a stylové vánoční dekorace po vzoru Skandinávského stylu. V období svátků nejlépe poslouží 3D hvězdy, které s trochou šikovnosti vyrobíte i doma. Stačí vytisknout šablonu z internetu, nakoupit zajímavě strukturované papíry, vzít nůžky a lepidlo a nebát se.

skandinávský styl vánoc 2

Výroba skandinávské dekorace

Velmi efektní a zároveň typickou dekorací v duchu Skandinávského stylu je hvězda z větviček. Pokud máte na zahradě stromy, můžete si nejlépe vybrat ideální větve, z kterých vám půjde nejlépe sestavit. A pokud ne, můžete se podívat po těch spadaných venku. Postup je veskrze snadný. Potřebujete pět větví, které navzájem spojíte do hvězdy podle obrázku. Můžete je k sobě připevnit například tavnou pistolí. Okolo pak omotejte drobná světýlka, která z dřevěné hvězdy udělají vánoční dekoraci číslo jedna.

8f474edc3eac457867493b168b3f11a2

» Přečtěte si také Odkrýváme kouzlo Skandinávského stylu

Zdroj fotografií: happygreylucky.com