VYZNEJTE SE V ODSTÍNECH MODRÉ

Azurová, blankytná, tyrkysová, královská i námořnická… Modrá má spousty odstínů a ne každý je schopný se v nich zorientovat. Pojďte se podívat na výběr těch nejznámějších.

odstíny modré.jpg

Vybrali jsme 8 nejspecifičtějších odstínů modré. Namítáte, že modrá má odstínů ještě daleko více? Ano, souhlasíme. Proč se ale trápit s dvacítkou podobných odstínů, když bohatě stačí rozlišit ty nejzásadnější?

odstíny modré.jpg

LEDOVÁ MODŘ – jeden z nejsvětlejších odstínů a už podle názvu také jeden z nejstudenějších. Blízko k ní má baby blue i blankytná.

BLANKYTNÁ – blankytná už je o něco sytější a intenzivnější. Nemá úplně barvu nebe, byť se s ní často zaměňuje, je více osobitá a podobnější denimu.

TIFFANY – odstín krabiček a taštiček, do kterých nejznámější světová značka šperků, balí své produkty. Výrazná a ostrá, s příměsí zelené. Tu nepopletete.

AZUROVÁ – azurová oproti Tiffany sestupuje na intenzitě o pár tónů dolů a barví se také trochu více do zelena.

KRÁLOVSKÁ – velmi výrazná a křiklavá barva. Módě vévodila někdy okolo roku 2015, teď ji v ulicích uvidíte spíše sporadicky.

PETROLEJOVÁ – temnější odstín smíchaný z modré a zelené. Nenechte se ale zmást, ne vždy bude mít opravdový petrolej tentýž odstín.

NÁMOŘNICKÁ – sytý a tak tmavý odstín, že ho lze na dálku a na některých materiálech zaměnit s černou.

INDIGO – specifická směs modré s fialovou, která pro mnoho lidí může převažovat. Tím pádem by indigo zařadili spíše blíže k fialové. Nezapomínejme ale, že fialová není základní barvou.

Takže kde jsme skončili, tam příště navážeme. U šeříkové, levandulové a lilkové…