3 NÁDHERNÁ, ALE MÉNĚ ZPOPULARIZOVANÁ CHORVATSKÁ MĚSTA

Zadar, Dubrovník, Záhřeb a Split. O těch jste už určitě slyšeli mnohé a většina je i navštívila. Co se ale letos podívat do jiných, méně známých ale neméně krásných, měst Chorvatska?

flowers outside building during day time

Pula

Pula vás naláká hlavně na amfiteátr, který je po římském koloseu druhým největším na světě. Leží téměř přímo na přístavní promenádě, tedy v úplném centru města. Druhou nejdůležitější památkou Puly je triumfální oblouk, který dříve patřil ke Zlaté bráně, ta byla však už v 19. století zbořena. Pula vás nadchne svou atmosférou, milovanými uličkami plnými života místních a drobnými kavárnami, z jejichž zahrádek budete moc pozorovat cvrkot města i přístavu. V Pule žije téměř šedesát tisíc lidí.

pula chorvatsko tip (3).jpg

Trogir

Historické centrum města spadá pod kulturní dědictví UNESCO a to díky jedné z nejzachovalejších románsko-gotických staveb. Trogir je městem kostelů a věží, napočítáte jich tu více jak deset.  Za zmínku stojí Katedrála Sv. Vavřince a také městské hradby společně s městskou bránou. Trogir je sice důležitým a známým městem, ale dosti malým – žije v něm zhruba 12 tisíc stálých obyvatel.

trogir chorvatsko tip (2).jpg

Rijeka

Třetí největší město Chorvatska (přes sto dvacet tisíc obyvatel) se z památek pyšní zejména barokním chrámem Sv. Víta. Minout byste neměli nádherně architektonicky zpracovanou budovu národního divadla a pochopitelně korzo. Rijeka je i největším přístavem celého Chorvatska. Pokud se tedy nevyžíváte v celodenním chození v ulicích měst, jistě vás na dlouhou dobu zabaví majestátní přístav, do kterého mimo jiné pravidelně připlouvá známá Jadrolinie.

rijeka chorvatsko tip (1)

Zdroje fotek: eug2016.com ; getbybus.com ; getyourguide.com