BŘEZNOVÉ KULTURNÍ TIPY – NEJEN NA UPRŠENÉ DNY

KNIHA
Dívka na útěku – Joanna Rees

Novinka britské spisovatelky Joanny Rees je příjemným spojením dramatu a historického románu. Píše se rok 1926 a Anna je nucena skrýt se před svými prohřešky minulosti do Londýna. Tady poznává tanečnici z nočního klubu – Nancy, která se stane její záchranou. 
I když hlavní hrdina mění identitu, minulost ji stále rychle dohání.

zdroj: knihydobrovsky.cz
zdroj: pinterest. cz

VÝSTAVA
Poznejte kouzlo orchidejí

Návštěvníci skleníku Fata Morgana, který se nachází v pražské Botanické zahradě si v současnosti mohou prohlédnout spostu unikátních orchidejí. Jedná se už o čtrnáctou výstavu orchidejí, kterou botanická zahrada pořádá. Tento rok se při procházce skleníkem vypravíte do kouzelné Jižní Ameriky. V kráse orchidejí se odráží různorodost  krajiny, a tak na výstavě najdete miniaturní i gigantické zástupce.
Výstava probíhá od 6. do 22.3. 2020,
út–ne 9.00–19.00 h 

HUDBA
American Standard – James Taylor

Nechte se unést uklidňujícím folkovým albem amerického písničkáře Jamese Taylora, který se vrací na scénu po pěti letech. Nová deska “American Standard” , jak již název napovídá, nabízí lety prověřené skladby, které si vás zajisté získají. Ve složení American Standard najdete například klasiku ze Snídaně u Tiffanyho, Moon river.

zdroj: bontonland.cz
zdroj: praha.camp

ARCHITEKTURA
Dvě Prahy / Město z ptačí perspektivy

Centrum architektury a městského plánování neboli CAMP uspořádalo mapovou instalaci Dvě Prahy, která prostřednictvím plánů a leteckých snímků ukazuje vývoj hlavního města za posledních dvě stě let. Koncept je jednoduchý – vyberete si období, která vás zajímá a za pomoci panoramatické pětadvacetimetrové stěny ho porovnáváte s jinou historickou epochou. Můžete tak snadno zjistit, jak vaše čtvrť vypadala třeba před půl stoletím.
Trvání instalace: 3. – 29. 3. 2020

Zalezete si na upršený den raději s kamarádkami do kavárny? Koukněte na náš článek o originálních kavárnách, které stojí za to navštívit.

Leave a Reply