KAM NA CAMPING DOVOLENOU S DĚTMI V ČESKU?

Trend dovolených v zahraničí, ať už u moře či jinde, pomalu ale jistě ustupuje. Zato dovolené v tuzemsku se těší čím dál větší oblibě. Ať už je to z důvodu bezpečnosti, financí nebo čehokoli jiného, tento trend je vítán! Vždyť i u nás máme mnoho krásných míst, resortů, chalup a kempů, kde si léto zaručeně neužijí jen vaši nejmenší, ale i vy.

Éra kempování a dovolených pod stanem je zpět

Návrat éry kempování a stanování

Není třeba říkat, že se jedná o pobyty pro méně náročné. Úroveň kempů v České republice rok co rok stoupá. V kempech dnes nemusíte jen přespat, mnoho z nich poskytuje také prostor a možnosti pro volnočasový dovolenkový program. Ať už jste milovníci lenošení u vody, sportovních aktivit či výprav a zážitků pro celou rodinu. Samozřejmostí moderních kempů je již i elektřina, vybavené koupelny, ložní servis a Wi-Fi pokrytí, v neposlední řadě pak modernizace veškerých prostor a čistota. Tak proč to nezkusit?

Ať už s rodinou , či přáteli, kempování si zaručeně užijete

Camp Dolce, Královehradecký kraj

Rekreační domky, mobilní domky, finské chaty, karavany a přívěsy ale i stanování. Možností v tomto kempu pro styl ubytování je mnoho a je tedy z čeho vybírat. Tento kemp se doporučuje jak pro rodiny s dětmi, tak pro seniory, milovníky vody a vodních hrátek, aktivní sportovce, ale také pro nadšence turistiky a rybaření. Vozíčkáři, zde nejsou nějak omezování, naopak jsou vítáni. Sportovce a vlastně i děti zaujme bezpochyby bohatá možnost vyžití k aktivně strávenému času. Vodní nádrž a rybník s pláží a tobogánem, tenisové, nohejbalové a volejbalové hřiště, minigolf, stolní tenis, petangue a tolik oblíbené trampolíny a skákací hrad. A pozor! Najdete tu i zvířátka.

V mini ZOO můžete vidět a nakrmit (samozřejmě pod dozorem chovatele) lamu Dolinku a kozlíka Matěje. Oceníte klid, který zde panuje a to díky poloze na úpatí Krkonoš. Na druhou stranu však také dostupnost města Trutnov (4 kilometry od kempu). Okolí je bezpochyby plné krásné přírody, parků a turistických stezek.

Pasohlávky, Jihomoravský kraj

Autokemp Merkur (Pasohlávky) v oblasti Pavlovských vrchů je ideálním místem pro dovolenou s malými dětmi, pro rodiny či sportovce a turisty. Hlavně pro ty, kdo milují přírodu a její prostředí. Kemp totiž nabízí ideální možnost k odpočinku v čistě přírodním prostředí vodních lagun, písečných i travnatých plážích, ale především všudypřítomných přírodních prostranství plných zeleně. Vzhledem k poloze, na horním břehu Novomlýnské nádrže, zaručuje kvalitní vodu ke koupání a dobré prostředí pro vodní sporty.

Pejsci (a jiná domácí drobná zvířata) zde mají zelenou. A vozíček? Bez problému, areál je prakticky bez bariér. Okolí je bohaté na cyklistické i turistické stezky, nudit se zde rozhodně nebudete. Ubytovat se můžete v chatkách, karavanech a přívěsech, teepeech, bungalovech či v apartmánech. Vybavenost kempu je samozřejmě také na skvělé úrovni, řadí se totiž mezi TOP 10 nejnavštěvovanějších v Česku. Možná vás překvapí kulturní program: koncerty, letní kino, animační programy, organizované programy a večerní zábavy. Děti, a to i ty nejmenší, tady mají jedinečnou příležitost užít si vodní zábavu v mělkých lagunách, zařádit si na trampolínách, tobogánech a nebo třeba na sportovních hřištích různých typů.

Liščí mlýn, Moravskoslezský kraj

Rekreační středisko poblíž Frenštátu pod Radhoštěm, jednoho z nejhezčích měst tohoto kraje. V kempu se můžete ubytovat jak v klasických chatkách, stanech, karavanech, tak i v apartmánech penzionu Liščí mlýn. Naprostým favoritem a zvláštností je však teepee hotel. No řekněte sami, není snem každého malého kluka přenocovat v indiánském teepee?!

Elektrické připojení, dobré hygienické podmínky, Wi- Fi připojení, hřiště a jiné prostory pro sportovní nadšence, přírodní koupání, koupání v bazénu, ohniště, letní kino… to vše a mnohem víc zde najdete. Okolí bohaté na rozmanitou a pestrou přírodu doslova láká turisty a cyklisty. Stezky proplétají okolí kempu a zahrnují mnoho zajímavých míst. Děti nadchnou vyjížďky na koních a bazén dlouhý osm metrů. Spolu s rodiči si mohou vyzkoušet pravé opékání nad ohništěm, střelbu na vzduchovkové střelnici nebo tenis na antukovém kurtu.

Zdroj fotografií: kemp-dolce.cz , kemp-merkur.cz , liscimlyn.cz

Leave a Reply