DOMÁCÍ PLEŤOVÉ MASKY PLNÉ VITAMÍNŮ

Víte o tom, že mnoho surovin, které máte v kuchyni po ruce, dokáží s vaší pokožkou přímo kouzlit? Představíme vám nyní jednoduché pleťové masky, které si lehce vyrobíte během pár minut doma. Máte v kuchyni med, jogurt, banán nebo ovesné vločky? Tak pojďme na to. Hýčkejte svou pleť, i když je pod rouškou. Bude vám vděčná.

Okurková maska na očistu pleti

Půl menší okurky nastrouhejte najemno, smíchejte s 2 polévkovými lžícemi tvarohu a na vyčištěném obličeji a dekoltu necháme působit 20 minut. Následně smyjeme vlažnou vodou. Pokožka bude svěží a hebká.

Jogurtová maska s medem – intenzivní hydratace

V jednoduchosti krása. Smíchejte jogurt s živou kulturou (může být Hollandia) a med v poměru 1:3 a naneste na obličej a dekolt. Po 15 minutách smyjte vlažnou vodou. Kůže bude krásně hydratovaná. Med má navíc protizánětlivé účinky.

Jogurtová s ovesnými vločkami – důklaná očista

U jogurtu ještě zůstaneme, ale tentokrát budeme míchat s ovesnými vločkami (2 polévkové lžíce). Sáhněte po těch více drcených vločkách a výslednou masku nanášejte na pleť krouživými pohyby, vyčistíte si tím póry do poslední nečistoty. Masírujte okolo 5 minut, až budete mít příjemný pocit, nevynechejte dekolt. Masku potom na obličeji nenechávejte, až skončíte s masáží, spláchněte ji vlažnou vodou. 

Bramborová na mastnou pleť

Škrob obsažený v bramborách je úspěšným bojovníkem s mastnou pletí. Až budete vařit brambory na oběd, jeden větší brambor si odložte a až vychladne vytvoříte z něj směs spolu s 2 lžícemi mléka a 1 lžící citronové šťávy. Naneste a nechte působit 10 minut, poté smyjte.

Citronová na hloubkovou očistu pleti

Po této masce bude vaše pokožka zářit čistotou. Smíchejte šťávu z půl citronu s polovinou polévkové lžíce práškové spiruliny / chlorelly. Vytvořenou pastu naneste na 15 min na očištěnou pokožku a následně smyjte.

Banánová maska plná hydratace

Středně velký banán rozmíchejte s 2 polévkovými lžícemi tvarohu a pokud chcete, můžete přidat i žloutek. Řádně rozšlehejte a nechte působit na obličeji a dekoltu 20 minut, následně opláchněte vlažnou vodou. Obličej bude svěží a hydratovaný.

Skořice pro důkladnou očistu

Polévkovou lžíci medu smíchejte s půl lžící mleté skořice. Nechte působit jen 5 minut, poté smyjte. Skořice má silné prohřívací účinky a delší doba by vám mohla být nepříjemná. Kůže bude následně řádně vyčištěná a krásně hebká na dotek.

Jahodová maska – svěží očista

Jahodová sezóna tu sice ještě není, ale můžete si tento jednoduchý návod zapamatovat pro letní sezónu. Přiměřené množství jahod rozmixujte a jen tak si je naneste na obličej, s ničím není potřeba míchat. Jahody stahují póry a jsou ideální pro boj s mastnou pletí. Nechte působit do 10 minut, to zcela stačí. 

Na co je dobré nezapomínat – zdraví pokožky vychází z toho, co jíme. Tedy zařaďte zmíněné potraviny nejen na pokožku, ale i do jídelníčku. Když se budete denně stravovat ve fast foodech, ani 2 masky denně vám bohužel nepomůžou. 

Autorka článku: Martina Dočárová

Leave a Reply