JAK NA MODERNÍ BYDLENÍ V ROCE 2018?

Podle koho se vlastně určují trendy v bytovém designu? Nejvíce zřejmě podle těch, kteří si mohou dovolit cokoli. Takže když i smetánka světa opustí mramor, asi to znamená jednoznačný vzkaz.

ashtray book cushion decoration

Hladké povrchy střídá textura

Možná skoro celou dekádu už žijeme v designu, který si říká o strohost, střídmost a uhlazenost. Z interiérů vymizely ubrusy i záclony. Namísto nich zůstaly jen prázdné stoly se skleněnými deskami a kovovými nožkami a okna s žaluziemi. Rok 2018 by tento trend měl konečně zvrátit a v interiéru můžeme zpátky přivítat textury. Co se do nich řadí? Přírodně zpracované dřevo, nejrůznější textilie i tapety na zdech.

architecture bed bedroom ceiling

Propad mramoru

Mramor už nadále nesymbolizuje luxus a bohatí se shodují, že patří výhradně do koupelen. Pryč tedy s projekty, které určují mramorové desky na kuchyňské linky i jako obklad. Mramor táhne stále, ale už ne v celém bytě. 

tiles window bathroom marble

Důraz na osvětlení

Nejen fenomén hygge vyvolal diskuzi nad tím, jak si správně nasvěcovat interiér. Passé jsou velké zářivky a nonšalantní lustry. Prostor dostávají menší zdroje světla včetně stojacích lamp, holých žárovek nebo běžných nočních lampiček. Byla by totiž škoda, aby vaše drahocenné kousky nábytku a dekorací zanikly vlivem špatného osvětlení.

brown wooden center table

Monogramy jako znak luxusu

Ne každý si může dovolit nechat si na vybavení domova aplikovat monogram. Pokud patříte mezi ty, kteří nemají problém s penězi a na očividném luxusu si zakládáte, můžete se vydat ve šlépějích těch nejslavnějších. Ostatně monogram na křesle nebo stole bude i hezkou památkou pro další generace.

monogram židle.jpg

Prostorné noční stolky

K čemu je vám malý noční stolek, na který si sotva odložíte časopis, krém na ruce a sklenici s vodou? Nebylo by lepší zamyslet se nad prostornější variantou? Na větší noční stolek se vám ráno pohodlně vejde tác se snídaní i váza s čerstvými pivoňkami. Ano, bude to vypadat dobře na Instagramu, ale také vám takový pohled zvedne náladu hned po zazvonění budíku.

apartment bed bedroom comfort

Zdroje fotek: pexels.com