JAK PŘÍBLÍŽIT SVŮJ ŠATNÍK TOMU HOLLYWOODSKÉMU?

Ženy mají sny. Některé se jim splní a jiné zůstanou navždy. Jedním z nich bývá i prostorný šatník v samostatné místnosti, který jakoby vypadl z hollywoodských filmů. Je možné, že jste si vydobyla místnost na šaty a nebo máte jen prádelníky a skříně. Tak jako tak se ale nepodobají vašim představám. Máme pár triků, ke kterým když přidáte představivost, možná se vám váš sen splní.

jak mít šatník jako hollywoodská hvězda (2)

1, Nepodceňte osvětlení

Důležitým bodem jakéhokoli šatníku je dobré osvětlení. Teď nesejde na tom, jestli máte pro své kousky celou místnost nebo jen skříň, pokaždé byste měla na oblečení dobře vidět. V místnosti proto nainstalujte mimo lustru také dostatek bodového osvětlení. U skříní si zjistěte možnosti, jak ji více osvětlit. Variantou může být třeba světlo na baterie, které poslouží při ponurých dnech, kdy do skříně nedosáhne světlo z oken.

2, Vše v jednom stylu

Aby váš šatník byl na první pohled stylový, zaměřte se na detaily. Pět druhů ramínek nikdy nebude vypadat jednotně, raději si vyberte jeden styl a ten si nakupte klidně i do zásoby. Na dně skříně můžete mít schovaná rezervní ramínka, až si něco přikoupíte. Ke sjednocení pomůže i nábytek ve stejném odstínu a průhledné oddělovače, které vám pomohou udržet řád.

3, Otevřít nebo zavřít?

Rozmyslet byste si měly, zda chcete nechat skříně a police otevřené, nebo je raději před zraky návštěv skryjete za dvířka. Celá místnost zavřených skříní bude působit trochu zastavěně a neútulně. Navíc nebude tak úplně praktická, protože stále budete muset otevírat jednu skříň za druhou. Na druhou stranu do otevřených polic a skříní se vám bude prášit. Zajímavou střední cestou jsou prosklená dvířka – zamezí prachu, ale budete mít perfektní přehled, co kde máte.

4, Pravidelný úklid

Díky pravidelnému třídění šatníku se vám nestane, že místo uspořádaných polic bude jeden velký chaos. Uklízet šatnu byste měly alespoň 4x ročně, vždy před novou sezónou. Neschovávejte kousky, které jste více jak rok neoblékla, nevrátíte se k nim. Značkové a zachovalé oblečení můžete prodat přes mobilní aplikace, onošené kousky darovat charitě a co už není k tomu, vytřídit do kontejneru na oblečení.

5, Bílá, sklo, zrcadlo

Pokud máte to štěstí a pro své oblečení jste si vyhradila celou místnost, čím světlejší barvy v ní budete držet, tím větší a vzdušnější bude působit. Bílá, světle šedá, světlé dřevo nebo pastely doplněné o hodně zrcadel a skla vytvoří dojem prostorného šatníku.

jak mít šatník jako hollywoodská hvězda (1)