JAK SE POZNÁ KVALITNÍ ŠTĚTEC NA MAKEUP?

Často trvá roky, než se propracujeme k makeupu, tvářence a očním stínům takovým, aby nám maximálně vyhovovaly. Velkou úlohu v hledání a poměřování hrají i štětce. Nový makeup vám třeba připadá jako řídká zbarvená voda, která na vašem obličeji maluje fleky jako mastná oka v polévce, ale chyba může být právě v nekvalitním štětci. Dá se tomu vyhnout!

Přírodní nebo syntetické štětiny?

První často zmiňovanou diskuzí je rozpor, zda pořídit štětec s umělými nebo pravými štětinami. Ty pravé jsou získávány ze zvířat, zatímco umělé z plastů. V tomto ohledu technologie výroby pokročila velmi daleko a běžný uživatel makeupu většinou není schopen rozpoznat rozdíl. Dříve se syntetické štětiny vyznačovaly větší hrubostí, dnes je tento problém u kvalitních syntetických štětců passé.

Pokud vám jde také o ekologickou stránku, rozdíl, na který byste měli hledět, není pouze ohledně původu štětin. Podstatná je i rukojeť – odkud pochází ta? Například značka LUSH přišla s vlastními štětci, které mají rukojeť vyrobenou z recyklovatelného hliníku a biologicky rozložitelného udržitelně získaného dřeva natřeného lakem na vodní bázi.

Co musí být v pořádku, než štětec koupíte

Kvalita štětce se odvíjí od mnoha dispozic. Tou pochopitelně nejdůležitější jsou právě štětiny. Už víme, že na jejich původu z pohledu kvality záležet nemusí, zajímat by vás měla spíše hustota, zakřivení a zastřižení.

TIP 1: Při vybírání nového štětce si daný kus naživo dobře prohlédněte a několikrát přes něj přejeďte. V žádném případě by neměly štětiny vypadávat, přelamovat se, nevracet se do původního tvaru nebo být rozdílně zastřižené.

TIP 2: Vyzkoušejte si i to, jak vám rukojeť padne do ruky. Některé štětce ji mohou mít příliš širokou, takže by vás po chvíli bolela ruka. Jiné mohou být neprakticky těžké.

TIP 3: Nenuťte se používat tvary štětců, se kterými nekamarádíte. Že všechny kamarádky nedají dopustit na plochý štětec na makeup? No a?! Klidně dál používejte velké chlupáče, pokud vám sedí lépe.

Vyzkoušeli jsme

Pod rukami nám prošlo již mnoho makeupových štětců, takže už víme, co od nich chceme. Nové veganské štětce LUSH splňují veškeré naše požadavky – myslí na přírodu, jsou příjemné, mají perfektní tvar, který pomůže k radosti z nanášení kosmetiky, jsou lehké a co víc – nezanechávají na pleti nepříjemné stopy nebo nánosy. Naštěstí kolekce čítá dost štětců na to, aby si každý vybral a postupně tak obměnil vlastní stárnoucí flotilu makeup štětců na svém kosmetickém stolku.

Za možnost vyzkoušet nové štětce děkujeme LUSH.

Leave a Reply