JAKÝ MATERIÁL POVLEČENÍ BUDE PRO VÁS TEN NEJLEPŠÍ?

Řešíte při nákupu nového povlečení spíše barvu, vzor nebo materiál? Právě poslední zmíněný by měl hrát důležitou roli. Ložní povlečení se vyrábí z celé řady materiálů a každý z nich se vyznačuje trochu jinými vlastnostmi. Ukážeme vám, čím se od sebe odlišují a vy si pak snadno vyberete, po jakém materiálu při dalším nakupování budete chtít sáhnout.

povlečení (2)

Bavlněné povlečení

Bavlněné povlečení je stálicí, kterou má doma asi každý. V bavlně se díky její měkkosti spí velmi dobře a díky prodyšnosti se pod ní nebudete nepříjemně potit. Povlečení z bavlny se vyrábí v nespočtu vzorů a barev, není tedy problém vybrat si to správné, které se bude hodit do vaší ložnice.

povlečení (1)

Flanelové povlečení

Flanel má velmi příjemnou vlastnost, kterou oceníte zejména v chladnějších dnech, příjemně hřeje. Flanelové povlečení je trochu pevnější s jemným chloupkem na povrchu, ale stále velmi měkké a příjemné na omak. Na dlouhá zimní rána a večery v posteli je jako dělané.

povlečení (2)

Krepové povlečení

Krep disponuje speciální vlastností, která vytváří na jeho povrchu jemné vlnění. Navíc se nemačká a tak ho není třeba žehlit. Pro lehkost materiálu si krepové povlečení oblíbíte především v teplých měsících, kdy oceníte přikrývku, která příliš nezahřívá. Vybírat můžete ze široké škály vzorů včetně geometrického potisku, květin nebo pruhů.

povlečení (4)

Saténové povlečení

Už od prvního pohledu je jasné, že satén není jen tak obyčejným materiálem. Poznáte ho podle vysokého lesku na lícové straně a specifického velmi jemného a hladkého povrchu. Na rozdíl od předchozích materiálů, saténové povlečení se prodává spíše v decentnějších vzorech i barevných odstínech. Tradičně ho pořídíte v jemné bílé, šedé, smetanové nebo luxusní vínové, smaragdové či tmavě modré. Hodí se do minimalistických ložnic, kterým dodá nádech luxusu. Zároveň je vlastně snadné na údržbu a stejně jako krep ho není třeba žehlit!

povlečení (3)

» PROMOTION «
Zdroj fotografií: rodinnebaleni.cz