K MOŘI UŽ NEMUSÍTE! 5 PŘÍRODNÍCH KOUPALIŠŤ, KTERÉ NAJDETE V ČECHÁCH

Dovolenou si bez vody neumíte představit, ale kvůli současné koronavirové krizi se bojíte vycestovat? Nevadí! I na našem území najdete krásné relaxační vodní plochy, u kterých se budete cítit jako u moře. Kam přesně vyrazit a kde se Vám bude líbit nejvíc? Našli jsme pro Vás pět nejkrásnějších míst, které rozhodně musíte navštívit.

Veselské pískovny

Krásné písečné pláže najdete v okolí 240 ha velkých Veselských pískoven na Třeboňsku. Pět oddělených jezer vzniklo po těžbě štěrkopísku mezi lety 1952 a 1986. Jemný písek a nádherná blyštivá hladina vody by leckteré mořské zátoce mohla konkurovat. 

Kamencové jezero Chomutov

Velkým lákadlem pro obyvatele Ústeckého kraje  tak i pro turisty ze všech koutů republiky, se stalo i kamencové jezero Chomutov. U jezera najdete vše, co k rekreaci potřebujete. Na jezeře najdete i speciálně upravená mola, která vám zajistí pohodlí a ideální prostory k opalování. Stejně jako ta mořská, voda z kamencového jezera je zdraví prospěšná.

Bolevecké rybníky

Bolevecké rybníky jsou nejzajímavější rekreační oblastí Plzně. Soustava rybníků byla založena už v 15. století a je tvořena 12 rybníky. Největším a nejhezčím rybníkem je Velký bolevecký rybník s rozlohou 54 ha. V rybníku se můžete nejen vykoupat, ale užít si i spoustu vodních sportů, pro které je vodní plocha naprosto ideální. 

Pískovna Mlékojedy

Bývalá pískovna se nachází jen kousek od Prahy  mezi Tišicemi a Mlékojedy. Vodní plocha nabízí nejen klidné koupání i řadu dalších služeb. Voda je vždy krásně průzračná, slunit se můžete na travnatých i písčitých plážích a osvěžení vám nabídne rozsáhlý bar s výtečnou kuchyní.

Lom Mačkov

Nejkrásnější koupání v Jižních Čechách vás rozhodně čeká u zatopeného kamenolomu u obce Blatná. Lom sice není moc velký, za to má ale krásně průzračnou vodu a je lemován klidným lesem. Nejedná se o turistickou atrakci, takže pokud hledáte klidné koupání, lom Mačkov je jasná volba. 

Leave a Reply