KNIŽNÍ KLASIKY, KTERÉ SI PROSTĚ MUSÍTE PŘEČÍST

I když nejste bůh ví jaký knihomol, občas se ve vás probudí chuť si prostě něco dobrého přečíst. Čtení uklidňuje, zlepšuje slovní zásobu a dokonce vás může i nenásilnou formou vzdělat. Pripravili jsme si pro vás výběr knih, se kterými rozhodně nešlápnete vedle. Minimálně podle naší redakce. Které knihy to jsou? 

Veronika se rozhodla zemřít

Paulo Coelho
I když má Veronika naprosto všechno, co by si mohl běžný člověk přát – dobrou práci, milující rodinu a přátele, stále není šťastná. A tak se jednoho dne rozhodne zemřít. Kniha brazilského spisovatele, který se nebojí ve svých příbězích dotknout ani kontroverzních témat, vás zavede do prostředí psychiatrické léčebny. Žádný horor však nečekejte, spíše polemiku nad otázkami: „Kde je hranice mezi šílenstvím a zdravým rozumem, mezi odlišností a normalitou?“

Okamžiky štěstí

Patrik Hartl
Ať už začnete číst z kterékoliv strany, nebudete zklamaní. Roztomilý román z pera českého spisovatele Patrika Hartla, který se proslavil hlavně knihami Malý pražský erotikon a Šampón, Prvok, Tečka a Karel, se zaměřil na osud dvou sourozenců. Život Veroniky a Jáchyma budete prožívat podle toho, který začátek zvolíte. Kniha vám nabízí prožitek dvou příběhů v jednom, z naprosto odlišných pohledů. Prožijte se sourozenci chyby a pády, ale hlavně také lásku a okamžiky štěstí.

Údolí panenek

Jacqueline Susann
Kniha Údolí panenek vás přenese do Hollywoodu šedesátých let. Na první pohled se tento svět může zdát krásným, magickým a nablýskaným snem, ale brzy zjistíte, že pod povrchem se skrývá pravý drsný svět, ve kterém nic není tak jednoduché. Modelka Anne, zpěvačka Neely, herečka Jennifer – tři krásné a úspěšné ženy se musí tímto světem probít každá po svém. Ustojí mladé ženy slávu a bohatství nebo je to jen pouhá zastávka na jejich cestě?

Saturnin

Zdeněk Jirotka
Úsměvná humoristická kniha, která pobavila již několik generací čtenářů a vydobila si své místo na seznamu povinné četby. Pokud se rozhodnete právě pro tuto knihu, čeká vás spousta vtipných a místy až absurdních situací, které budete prožívat spolu se sluhou Saturninem a jeho pánem. Sluha Saturnin otočí život svého pána nejen na ruby, ale také vzhůru nohama. Všechny činy však přinesou nezapomenutelné zážitky a radostné události. No jen posuďte sami, jestli by se občas Saturnin nehodil každému z nás.

Kdo chytá v žitě

J. D. Salinger
Jeden z nejpopulárnějších poválečných románů napsaný zarytým odpůrcem filmů, J.D. Salingerem, si jednou v životě prostě musíte přečíst. Příběh zaměřený na sedmnáctiletého Holdena Caufielda, do něhož se sám autor projektuje, je vlastně popisem tří dní, během nichž se snaží dostat domů. Po cestě se Holden setká se spoustou lidí i situací, jež formují jeho pohled na svět. Více než putováním prostorem je tato kniha zaměřená na nalezení vlastního já. Uvidíte sami.

Máte přece jen radši filmy? Tak se podívejte na náš článek: Nejlepší filmy na dámskou jízdu – tyhle vás zaručeně pobaví a užijte si relax podle sebe.

Leave a Reply