KORKOVÁ KRABIČKA USKLADNÍ BEZOBALOVOU KOSMETIKU EKOLOGICKY

Konečně. Už dlouho jsme na to mysleli. Ta bezobalová kosmetika Lush je totiž skvělá, jenže jak ji uchovávat, když zrovna nejste doma? Nebo když ji jen tak nechcete položit na mýdlenku a nechat ji, aby se na ni prášilo? Lush přišel s korkovou krabičkou, která přináší odpověď na všechny tyto otázky.

Korkové krabička Lush na kosmetiku

Korkový obal ochrání šampuk na vlasy, ale klidně také čistítko na obličej. Díky němu už se na vaše oblíbené bezobalové produkty nemusí prášit, nemusíte pro ně shánět jiné obaly nebo je uchovávat v plastových sáčcích.

Proč zrovna korek?

Korek velmi dobře absorbuje vlhkost a rychle zase vysychá. Díky tomu v něm můžete uchovávat svou kosmetiku, která je po použití mokrá od vody a ničeho se nebát. Korek je získáván odlupováním neustále dorůstající svrchní kůry stromů, která se po 9 letech přirozeně obnoví a strom je připraven na další sklizeň. Ta nejenom, že stromu neškodí, ale naopak podporuje květenství a životní cyklus rostliny,“ uvádí Lush. Korek používaný na korkové krabičky pochází z Portugalska a je 100% rozložitelný. Až vám doslouží, nemusíte se obávat jeho šíleného dopadu na životní prostředí. Žádný takový totiž nemá. Zase se do přírody přirozeně vrátí.

Když už…

Vymyslet bezobalové produkty a v druhé fázi ekologické obaly si zaslouží pochvalu. Jenže co s dopravou? Lush šel zase o krok dál. Rozhodl se k přepravě korkových krabiček z místa výroby – Portugalska do Velké Británie použít plachetnici namísto běžné dopravní lodi. Efektivně tím snížil uhlíkovou stopu během logistické fáze výrobního cyklu. Plachetnice představuje nejtradičnější způsob přepravy zboží a zároveň se stále jedná o jednu z nejudržitelnějších variant dopravy.

A už máte super obal, ve kterém brát voňavý šampuk s sebou do kempu, k moři a na fesťák.

Zdroj fotografií: cz.lush.com

Leave a Reply