3 KROKY PÉČE O PLEŤ, KTERÉ BYSTE SI MĚLA PRAVIDELNĚ DOPŘÁT

Že bychom si měli pleť důkladně odlíčit před spaním a po probuzení není novinkou. Jenže kromě odličování, které nás ne vždy baví, bychom se měli o pleť starat o něco více. A to něco více bývá často i zábavnější. Jaký je krok číslo jedna?

péče o pleť mokosh (2)

1. PLEŤOVÁ MASKA

Zatímco ještě před několika lety byla pleťová maska poměrně strašákem, který nepříjemně tahal na kůži, pálil nebo nešel smýt, dnes už patří aplikace pleťové čistící nebo hydratační pleťové masky mezi nejoblíbenější kroky v péči o pleť. A pokud vás pleťová maska nebaví, pravděpodobně jste ještě nenašla tu správnou. Proto se nebojte jich pár vystřídat a hledat a hledat, dokud použití pleťové masky nebude jedna z vašich nejlepších chvil sama pro sebe. U hledání myslete na tip své pleti a nedostatek, který si přejete vylepšit. Základním kritériem je, zda maskou chcete pleť čistit nebo hydratovat. Protože žádné ženě nestačí jen jeden z těchto bodů, měla by vaše kosmetická polička obsahovat obě tyto masky. Vůbec nevíte, kde zapátrat? V drogerii určitě sáhněte po PURE CLAY maskách L’oréal, které jsou na trhu zhruba dva roky a velmi dobře se ověřily. Pokud byste raději něco ryze přírodního, kosmetika Mokosh vám nabídne bílý nebo červený jíl.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

2. HYDRATACE

Kvalitní krém dokáže pleti dodat vše to, po čem touží. Nikdy ale nenahradí opěvovaný zdravý životní styl, tedy minimálně dostatek spánku, vody a pokud možno zdravé stravování bez nadmíry alkoholu nebo cigaret. Vybírejte si ho pečlivě. Mějte na paměti svůj věk, typ pleti a jaké sklony k maštění pleť má. Mezi populární složky krémů patří arganový olej, který zvlhčuje, či olej jojobový, ten zase napomáhá posílit přirozenou bariéru pleti. Oba dva tyto oleje v sobě spojuje třeba fíkový krém Mokosh. Určitě je vhodnější sáhnout po krému, který je již k aplikaci na citlivou obličejovou pokožku připraven, spíše než po oleji samotném, který se hůře dávkuje a pro dobrý výsledek ho stačí vlastně velmi malé množství.

péče o pleť mokosh (3)

3. SÉRUM

Pleťové sérum se vyznačuje velmi vysokou koncentrací, proto se nanáší méně často, v pár kapkách, a lahvičky většinou obsahují jen pár (maximálně desítek) mililitrů. Sérum nedokáže nahradit pleťový krém, ale může ho podpořit a doplnit. Je velmi lehké, na pleti ho téměř neucítíte, ale mnoho žen nedá dopustit na jeho bleskové a viditelné výsledky. I mezi séry je dnes takový výběr, že není snadné se rozhodnout. Značka Biofficina Toscana vám nabídne antioxidační sérum nabité látkami, jako je extrakt z ostružiníku, borůvky, hroznového vína nebo černého rybízu. V pokročilém věku oceníte séra zpevňující, při suché pokožce hydratační a téměř vždy čistící, rozjasňující nebo ochranné. Mokosh doplňuje svůj fíkový krém i fíkovým sérem s intenzivním vyhlazujícím účinkem.

Do používání pleťového séra se můžete pustit naprosto v jakémkoli věku. Pokud teprve začínáte, doporučujeme sáhnout raději po méně agresivních a koncentrovaných přípravcích, které nabízí většina přírodních značek.

péče o pleť mokosh (1)

Zdroj fotky číslo 2: Facebook.com/Mokoshcosmetics