OBJEM, LESK I VZPRUHA – CO VŠECHNO (NE)DOKÁŽÍ VLASOVÉ MASKY

Péče o vlasy znamená nejen adekvátně časté mytí a styling, pozornost by měla být věnována také dostatečné regeneraci a výživě vlasů. K tomu mohou dopomoci vlasové masky. Co všechno umí a co už je mimo jejich sílu?

adult beautiful beauty close up

Regenerace, revitalizace, výživa

Stejně jako u jiné kosmetiky, i u vlasových masek nás výrobci bombardují zaručeně účinnými názvy jednotlivých produktů. Hlavním bodem všech masek je v případě vlasů a vlasové pokožky vyživení a případná obnova správné funkce. Pod pojmem revitalizace, regenerace, výživa a posílení tak najdete téměř stejnou funkci. Cílem je vlasům dodat důležité živiny, ale pozor. To žádná maska nedokáže. Aby vlas rostl zdravý a silný, je třeba pracovat na životním stylu. Vlasová maska dokáže však na pohled vlas udělat hezčím, celou hřívu objemnější a lesklejší. Hlavním smyslem vlasových masek je vlastně zametat škody po žehlení vlasů, jejich častém barvení a odbarvování, chlóru, mořské soli a sluníčku. 

masky na vlasy (1)
Regenerační zpevňující maska | Revitalizační maska

Barvení a odbarvování

Právě pro účely odbarvených a barvených vlasů vyvíjejí společnosti vlasové kosmetiky produkty, které speciálně cílí na narušenou strukturu vlasu. Vyživovací maska ji dokáže na okamžik zacelit a na pohled tak ze suchého vlasu vytvořit lesklý. Mnoho žen se při změně barvy svých vlasů potýká s problémem nežádoucích žlutých odstínů, které mají barvy velkou tendenci vrhat. S tím vám nejlépe pomohou neutralizující masky, které díky svému lehce barvícímu složení do fialovo-stříbrno-modra dodají vlasům zpět jejich studený nádech.

masky na vlasy (2)
Maska pro barvené nebo melírované vlasy | Neutralizační maska pro odbarvené vlasy
Masky můžete zakoupit pohodlně online třeba na notino.cz.

Leave a Reply