DEN MATEK SE BLÍŽÍ – TIPY, JAK POTĚŠIT MAMINKU

Již tuto neděli 10. května budete mít příležitost vyjádřit lásku své mamince. Přinášíme vám tipy na dárky, které ji zaručeně potěší, konkrétní výběr je již na vás. Můžete je vyrobit sami a dát do nich své srdce, nebo pokud si na to netroufáte, spoustu krásných věcí se dá najít i na internetu.

RUČNĚ DĚLANÉ

#1 Pampeliškový med

Pokud u vás pampelišky ještě neodkvetly, a nebojíte se malého experimentu, zkuste pampeliškový med. Nasbírejte 400 hlaviček pampelišek, dále budete potřebovat 2 kilogramy cukru krupice a 2 citrony – podrobný recept. Naplňte do sterilizované skleněné nádobu, kterou ozdobte stužkou nebo mašlí a popište krasopisným věnováním. Bude nadšená.

#2 “Bomby” do koupele

I tento další nápad na dárek bude vyžadovat trošku zručnosti, ale pokud se vám to povede, vytvoříte voňavé šumivé koule do koupele, které podporují relaxaci a uvolní její smysly, pokud toho má zrovna nad hlavu. Potřebujete kypřící prášek, epsomskou sůl, kukuřičný škrob,  kyselinu citronovou, esenciální olej a plastovou nádobku v požadovaném tvaru. Navíc se vám může hodit barvivo nebo snítky sušené levandule nebo šeříku, ale to není povinné. >Jak na to <

#3 Fotorámeček

Velmi jednoduché, ale účinné. Vyberte fotku připomínající váš oblíbený společný zážitek a fotorámeček polepte mušličkami, třpytkami nebo jinými drobnostmi a originální kousek je na světě.

#4 Poukaz na vámi pořádaný zážitek

To, že jsou podniky stále zavřeny, neznamená, že nemůžete mamince dopřát gastronomické potěšení. Rádi vaříte? Tak vzhůru do toho. Pozvěte ji k vám domů na její oblíbené jídlo, vyzdobte stůl, nachystejte přípitek a připravte jí oběd nebo večeři. Co takto losos na másle s kapkou citronu, pečené brambory s provensálským kořením a svěží salát? A potom si pustit Bridget Jonesovou? Z toho, že jí věnujete svůj drahocenný čas, bude nadšenější než z drahých darů, které jí pošlete poštou.

KUPOVANÉ

#1 Zkrášlovací poukaz

Neocenila by maminka poukaz do kadeřnictví, na masáž nebo na péči o nehty až nouzový stav pomine? Udělejte rezervaci již nyní, o tyto služby bude již brzy veliký zájem a volných termínů bude nedostatek.

#2 Předměty s vlastní fotografií

Ať už zvolíte větší fotografická studia či menší tiskaře jako je Dárek ze srdce, výsledek bude zajisté potěšující. Vaši fotografii vám mohou natisknout na polštáře, hrnečky, puzzle, hodiny, zapalovače, trička, no zkrátka téměř na co vás napadne. Máte s maminkou společný oblíbený moment? Nechte ho natisknout na běžně používaný předmět, ať si ho může připomínat každý den.

#3 Knížka

Je vaše maminka vášnivou čtenářkou? Ráda vaří? Potěší ji kuchařka. V literárním světě se meze nekladou, výběr máte široký – od klasiky Jane Austenové po současné autorky jako jsou Jojo Moyes, Cecilia Ahern, Lenka Lanczová a mnoho dalších. Určitě něco vyberete, co takhle jednu z knižních klasik?

#4 Káva / Čaj

Ať má vaše maminka ráda kávu nebo čaj, pro oba tábory se dají sehnat krásné dárky. Ať jde dárkové či degustační sady, nádoby na přípravu a uchovávání surovin nebo voňavé vzorky. V případě, že vaše maminka je vášnivou milovnicí kávy, zvažte i workshopy – na téma, jak správně dělat kávu i v pohodlí domova, je jich hned několik.

#5 Šperky a doplňky

Náušničky, řetízek, hodinky, kabelky – tím nikdy nikdo nic nezkazil. Znáte dobře její vkus? Tak neváhejte a pořiďte jí šperk, ať se cítí jako královna.

Autorka článku: Martina Dočárová

Leave a Reply