MILÉ MAMINKY, NOSÍTKO NEBO ŠÁTEK?

Pohodlí pro maminku, zdravý vývoj a komfort pro naše nejmenší. To jsou hlavní důvody pro stále větší trend v nošení miminek, batolat i větších dětí. Na trhu najdeme nespočet druhů a typů, ale které si vybrat? Můžete mít z obou to nejlepší!

adorable-baby-baby-feet-266011.jpg

Co je při výběru nejdůležitější?

Při vybírání je důležité hledět na věk a váhu dítěte. Ne všechna ergonomická nosítka a šátky určené k nošení dětí jsou vhodná pro každou věkovou a váhovou kategorii. Neméně důležitý je samozřejmě také materiál, ze kterého jsou vyrobena. Ten by měl obsahovat co nejvyšší poměr přírodních vláken, jakými jsou bavlna, biobavlna, len a další dostatečně prodyšné a příjemné textilní materiály. Dalším důležitým faktorem pro správný výběr je pohodlí pro samotnou budoucí nosící maminku. Většina maminek volí tuto cestu nejen proto, že chce dosáhnout usnadnění denních životních situací se svými nejmenšími, jako je cestování městskou dopravou, nedostupnost terénu nebo nákupy, ale i pro vytvoření většího mateřského kontaktu mezi sebou a svým dítětem. Nosit totiž můžete již  od novorozeneckého věku a to díky šátkům vhodným právě pro tuto nejmladší kategorii nošenců, novorozeneckým vložkách, které se vkládají do klasických ergonomických nosítek a také ve variantě, která má vlastnosti obou zmíněných. A právě ty najdete u Mamaja.cz. Jde o nosítka Caboo, která lze pořídit jak v podobě připomínající šátek, tak v podobě klasického ergonomického nosítka.

Nejste si jistí? Je tu kompromis

Pokud se nemůžete rozhodnout, zda zvolit šátek, který je pro mnoho maminek složitý při uvazování a manipulaci s dítětem, nebo nosítko, zvolte kompromis. Kupříkladu šátkové nosítko Caboo spojuje všechny kladné vlastnosti obou způsobů nošení. Velmi snadno a rychle si jej nasadíte a nastavíte dle potřeb vašich i vašeho nošence. Vyhnete se tak složitému a zdlouhavému vázání, které mnoho maminek od zvolení klasického šátku odrazuje.

Ergonomická nosítka

Pokud se rozhodnete pro tuto variantu je třeba si být jistá, že vybíráte opravdu z řad označovaných jako ergonomické. Mnoho studií již léta upozorňuje na nevhodnost neergonomických výrobků, nebo také klokánků, které mohou mít fatální následky pro vývoj dětí. Mohou způsobovat mnoho zdravotních problémů, jakými jsou například špatný vývoj kyčlí, špatně rostoucí páteř a pánev, ale hlavně nežádoucí bolesti takto nesprávně nošených dětí. Avšak vyberete-li ten správný typ, bez starostí si budete naplno užívat společných chvil a pohodlí. 

Šátky na nošení dětí

Při této volbě můžete nosit dítě prakticky od narození bez větších obtíží. Ať už je vaše miminko drobné, či větší. Šátek určený k nošení miminek, batolat a větších dětí má vždy jasně určeno, zda je vhodný právě pro danou věkovou kategorii, jestli je z vhodného materiálu a hlavně pak jasně určuje maximální nosnost. Při výběru je důležité všechna tato specifika důkladně zjistit, promyslet a vybrat nejvhodnější druh pro vaše dítko i vás samotnou. Poté už zbývá jen najít, nebo si nechat poradit úvaz vhodný k danému věku a váze dítěte. Těch je, jak známo, velké množství. A dále? Už si jen můžete užívat chvil strávených v blízkém kontaktu se svým nošencem a komfortů spojených s jeho nošením.

Zdroj fotografií: mamaja.cz
» PROMOTION «

Leave a Reply