NEJLEPŠÍ KNIŽNÍ TIPY NA VÁNOČNÍ ČTENÍ

Porozhlížíte se, jakou knížkou si uděláte na Vánoce radost, sháníte ji jako dárek nebo si prostě chcete jen zase na chvilku sednout a začíst se? Na Design Avenue přinášíme 9 tipů na knihy, které to všechno dokáží splnit.

blur book close up coffee

Psychologické thrillery

Hned na první místo řadíme ceněné psychologické thrillery posledních měsíců. Tituly Manželé odvedle a Někdo cizí v domě napsala stejná autorka a příjemně vás překvapí silnými zápletkami a dějem, který vás nezačne nudit. Pro její tvorbu je typické, že postupně odhaluje souvislosti, ale konec tak či tak prostě nečekáte. Za zavřenými dveřmi popisuje příběh ženy, která se jako mávnutím kouzelného proutku ocitla v manželství s tyranem a zdá se, že cesta zpět už neexistuje. Ani jedna z knih vám na příliš dlouho nevydrží, přečtené je budete mít za pár hodin a možná během čtení úplně zapomenete na svět okolo sebe.

tipy na knihy vánoce 2018 (1)

Sladké, vtipné, romantické

Ženské portály obdobné tituly označují jako ženskou četbu, ale nám přijde, že takové označení spoustu knih degraduje. Dopis je žhavá novinka a román v pravém slova smyslu, v němž se proplétají osudy mnoha lidí. Zavede vás do Anglie a Irska desítky let zpět a bude vás nutit číst tak dlouho, než otočíte na poslední stránku. S tebou už nikdy v sobě vykazuje tradiční prvky tvorby Alexandery Potter. Najdete v ní trochu osudu, náhod a magie a také úžasné prostředí Benátek. Pod příběhem Nabíječ se skrývá svižný děj nabitý vytříbeným humorem a erotikou. Pokud nechcete přemýšlet, bát se a upřímně se zasmát, je to jasná volba.

tipy na knihy vánoce 2018 (2)

Domov, móda a životní styl

Poslední trojice knížek je nejvíce nesourodá. Zařadili jsme sem vizuálně krásně zpracovanou knihu o životním stylu hygge. Potom také novou, obsáhlou a opět skvěle graficky zpracovanou knihu o módě a módním průmyslu a na závěr knihu pár let starou, ve které si můžete hned vedle sebe přečíst názory muže a ženy na stejné téma. Hygge a Vše, co jste chtěli vědět o módě doplní vaše knihovny o populárně naučné tituly, Bez jablka jsou krátké fejetony, které budou bavit všechny a pořád.

tipy na knihy vánoce 2018 (3)

Zdroj fotografií: databazeknih.cz