NEOBVYKLÉ ZPŮSOBY, JAK ČISTIT PLEŤ

Zapomeňte na micelární vody, čistící gely, pěny, vody a masky. Dnešní inovativní doba nabízí daleko více způsobů, jak se starat o svou pleť, a jak ji čistit. A pravděpodobně mnohem zajímavějších. A zábavnějších. Jdeme na to?

čištění pleti

Mořská houba

Mořská mycí houba disponuje hned celou řadou vlastností, které nejvíce oceníte právě při čištění pleti. Je příjemně měkká, díky čemuž je odličování s ní velmi příjemné, a také velmi odolná, takže se jedná o produkt, který vám při správné péči může vydržet i několik měsíců. Obsahuje v sobě antivirové a dezinfekční částice, proto je vhodná nejen k běžnému odličování, ale také k péči o drobnější kožní nedostatky a jejich hojení. Cena se odvíjí od velikosti, ale seženete ji zhruba okolo stovky.

mořská houba na odličování

Nahatá čistítka Lush

Proslulá značka čerstvé kosmetiky Lush vydala v říjnu letošního roku limitovanou kolekci nahatých veganských čistítek na pleť. Nahatých proto, jelikož jsou v tuhé podobě, takže žádný obalový materiál, který zatěžuje životní prostředí. Nabídka je opravdu široká – vybírat můžete mezi většími čistítky, do kterých byla přimíchána třeba silice z levandule a ovesné mléko nebo silice z muškátové šalvěje a olej z lískových oříšků. Použití čistítka je naprosto intuitivní – navlhčíte si pleť a nanesete ho buď přímo, nebo nejdříve na prsty, kterými ho následně do pleti zapracujete a opláchnete. Jedno čistítko pořídíte za 165 korun.

čistítka lush

Konjaková houba

Čistící houba vyrobená ze 100% čisté přírodní vlákniny z konjaku patří mezi poslední hity v odličování. Popularitu si získala tak silnou, že ji najdete i v nabídkách Douglas parfumerie nebo Yves Rocher. Jejími klíčovými vlastnostmi je možnost jemné exfoliace pleti, vyvažování pH pokožky, přirozené zvlhčení a pochopitelně hloubkové čištění. Houbičku je před použitím třeba namočit do teplé vody, aby ideálně změkla a následně s ní krouživě masírovat pleť i dekolt. Čištění pleti se tak může nově stát příjemnou součástí vaší sprchy. Konjakovou houbu pořídíte zhruba za dvě stě korun.

konjaková houba

Zdroj fotografií: Lush.cz ,Morskahouba.cz , Esuperstore.cz