PARFÉMY I KOSMETIKU JE DŮLEŽITÉ ZAŽÍT V OBCHODĚ, ŘÍKÁ ZAKLADATELKA OBCHODU VAVAVOOM

Popovídali jsme si se zakladatelkou a majitelkou brněnského obchodu a e-shopu Vavavoom Lucií Levenson. Vavavoom nabízí niche parfémy, ve kterých se spojují vytříbené ingredience, udržitelný přístup a unikátní design. Podle čeho produkty do svého sortimentu zařazuje a jaký výrobek se stal bestsellerem?

Co vás vedlo k tomu založit v době trhu přesyceného kosmetickými e-shopy svůj vlastní?

Jsme především kamenný obchod. E-shop přišel na řadu až později. Myslím, že je důležité parfémy i kosmetiku zažít a prozkoumat přímo v obchodě, případně si s sebou odnést vzorky domů na vyzkoušení v rámci služby sample service, kterou také nabízíme. Nicméně přinášíme výrobky, které na našem trhu doposud chyběly, a proto má i e-shop velký smysl. Všechny produkty poctivě testujeme a vybrané značky sledujeme dlouho předtím, než je zařadíme do naší nabídky.

Jaké produkty jsou pro Vavavoom stěžejní? Máte exkluzivitu některých značek na českém trhu?

Stěžejní produkty jsou pro nás všechny, opravdu… (usmívá se). Díky péči, s jakou produkty vybíráme, má u nás každý výrobek své místo. Exkluzivitu máme u většiny značek, které prodáváme.

Podle čeho značky a produkty vybíráte? Jaká jsou vaše měřítka?

Jedná se o kombinaci několika faktorů. Vybíráme jedinečné produkty, které plní to, co slibují, na maximum. Kromě samotné funkce je to také vizuální stránka. Velmi důležitý je původ, udržitelné zpracování a velkou roli hraje také osobnost zakladatele či zakladatelky, se kterými jsme v častém kontaktu.

Jaká je vaše nejobvyklejší zákaznice? Co u vás shání, jak o sebe pečuje?

Zákazníci jsou různí. Nedá se specifikovat jedna skupina. Je to vlastně takový průřez od mladých lidí, kteří se chtějí odlišit od masy, po starší zákazníky, kteří si potrpí na kvalitu a jedinečnost.

Co je vaším bestsellerem?

Náš bestseller je odličovač Moringa balm od britské značky Emma Hardie. Jedná se o výborný a šetrný způsob, jak pleť zbavit veškerého make-upu a nečistot a přitom to nemít za nemilou večerní povinnost. Pleť vůbec nevysušuje a naopak je plný aktivních látek. Můžete ho používat i jako regenerační masku. Je prostě božský. 

Jaké tři produkty byste doporučila na zimu?

V zimě bych určitě doporučila změnu parfému. Volila bych vůni hřejivější a výraznější, může být i sladší. Například Ambre Khandjar od francouzské značky Une Nuit Nomade nebo La Danza delle Libelulle od italských Nobile 1942. Určitě myslete i na svoji pokožku, která trpí přechody z chladu do tepla. Doporučila bych na obličej Cold Cream od holistické, přírodní značky Susanne Kaufmann a na tělo pak husté Body Butter od téhož výrobce.

Leave a Reply