PERFEKTNÍ DESTINACE NA PODZIMNÍ DOVOLENOU? TOSKÁNSKO

Podzim, a zejména pak jeho první měsíce, je ideální dobou k cestování a objevování nových míst. Kam vás pozveme tentokrát? Romantické západy sluníčka, nekonečné vinice, olivové háje, skvostná architektura, vždy styloví obyvatelé, vynikající jídlo a…víno, samozřejmě. Tak co, už víte?!

Na mysli máme Itálii, konkrétně Toskánsko. To leží na severu Itálie a pohodlně se tam dostanete jak autem, tak i letecky. Pojďme se tedy podívat na pár míst, která by vám na vašem travel listu rozhodně chybět neměla.

Pisa

Přijet do Itálie a neprohlédnout si Šikmou věž by bylo jako minout v Praze Pražský hrad! Šikmá věž je jednou z nejznámějších památek a nachází se na náměstí Campo dei Miracoli, česky Náměstí zázraků.
TIP: Pokud byste si chtěli Šikmou věž prohlédnout v klidu a téměř bez turistů, obejděte ji z druhé strany. 

Zapomenout nesmíme ani na malebné náměstí Piazza dei Cavallieri, jež je lemováno středověkými budovami, které se pyšní nádhernou architekturou.

Sienna

Pokud byste v Itálii měli navštívit jenom jedno město, pak je Sienna onou jasnou volbou! Město, které je považováno za nejkrásnější středověké město v Itálii, nabízí spoustu míst, které byste při svých toulkách rozhodně neměli minout. Celé město je protkáno nespočtem malých uliček, ve kterých narazíte na řadu designových i tradičních italských obchůdků, zapadlých restaurací a kavárniček. V samotném srdci města leží náměstí ve tvaru lastury, Il Campo, které po staletí sloužilo jako společenské a občanské centrum. Tohle místo je zkrátka dokonalé. A jako bonus tu nepotkáte téměř žádné turisty!

San Gimignano

Neboli středověký Manhattan, jednoznačně nejslavnější toskánská vesnička, která je právem zapsaná na seznamu UNESCO. Ptáte se, proč Manhattan? Název vychází z periferie starých kamenných věží, které se tyčí na kopci. Z původních 72 se jich ale do dnešní doby dochovalo už jen 15. Vstup do vesnice začíná obloukovou bránou Parta San Giovanni. Samotné centrum leží na vrchu mírného kopce a je z něj nádherný výhled na toskánské hory a vlastně na celé Toskánsko. Opět zde najdete spoustu malebných obchůdků a kaváren. Na své si zde přijdou také milovníci zmrzliny – Caffetteria Gelateria dell´Olmo se totiž pyšní titulem nejlepší zmrzliny světa. Vyzkoušeno, potvrzeno.

Tak co, vyrazíte v tomhle sychravém počasí za posledními zbytky letošního sluníčka?

Tereza Bartoňová
Zdroje: pinterest.co.uk

Leave a Reply