PŘÍRODNÍ KOSMETIKA, KTERÁ STOJÍ ZA POVŠIMNUTÍ

Přírodních, bio i vegan značek se na poli kosmetiky množí až neúnosně mnoho. Vybrali jsme jednu z nich, která je na trhu stálicí a stojí nejen na vědecky podložených výzkumech, ale také na tradici a osobité filosofii. Odklopili jsme pokličku Havlíkově přírodní apotéce.

havlíkova přírodní apotéka (5).jpg

Odkaz k zakladateli

Havlíkova přírodní apotéka využívá tradiční receptury českého lékárníka minulého století PhMr. Karla Havlíka. Ten byl přesvědčen, že největší díl práce na uzdravení dokáže poskytnout samotná příroda. I proto pracoval zejména s přírodními složkami a kosmetická značka tak dnes nabízí produkty s notnou převahou přírodních složek. Nejstarší receptura, která byla oživena, sahá až do 17. století.

Filosofie

Česká Havlíkova přírodní apotéka staví své produkty na přírodních složkách. Hojně ve svých produktech využívá bylinky pěstované v ekozahradách. Díky tomu se opravdu může zaručit za jejich původ bez používání nadbytečné chemie. I včelí produkty má apotéka pod kontrolou, pochází z úlů, které jsou umístěné v čistém prostředí. Pokud vám to vše přijde jen jako plané řeči, určitě se můžete jít sami přesvědčit na webové stránky apotéky, kde jsou zveřejněné nejen firmy, které se o dodání bylinek a dalších složek starají, ale i odkazy na výzkumy a povolané osoby, které se pod jejich výsledky mohou podepsat.

havlíkova přírodní apotéka (3)

Signifikantní balení & design

Produkty poznáte poměrně rychle a neomylně díky specifickému balení. Krémy najdete ve stříbrných tubách s klasickým šroubovacím víčkem. Ty se skrývají ještě pod vrstvou hnědé krabičky s cedulkou. Další produkty, jako mycí gely, balí apotéka do lahviček se stříbrnými víčky. Olejíčky mají praktický kapátkový uzávěr. Veškeré produkty jsou označeny štítky, které působí jako natištěné na stroji. K autentickému zážitku během nakupování v kamenných prodejnách přispívá také design obchodu, který stojí na dřevě, lisované dřevotřísce a hnědém přírodním papíru. Kosmetiku, balením připomínající lékárenské produkty předchozího století, tak podpoří ještě skvělá atmosféra nákupního místa.

Havlíkův přírodní zázrak

Sortiment apotéky je široký, byť se to díky podobnému balení i zbarvení produktů na první pohled může zdát naopak. Nejdůležitějším výrobek je Havlíkův přírodní zázrak. Jde o všestrannou mast, již tvoří z 96 % složky BIO původu. Hodí se pro extrémně suchou nebo unavenou pleť, pomáhá zacelovat oděrky, vyživit popraskané rty i na oslabené řasy nebo vysušené lokty.

Další produkty

Havlíkova přírodní apotéka pokrývá všechny segmenty kosmetiky, potřebné pro každodenní hygienu, péči o pleť, vlasy i tělo a najdete zde i řadu poutavých produktů, které udělají radost jako dárek. Mezi vonnými tělovými oleji můžete vybírat mezi santalem, růží či lotosovým květem. Apotéka nabídne třeba také sérum pro vypnutí pleti, osvěžující pleťové vody, pečující ranní masku, šampony a vlasová tonika nebo mýdla.

havlíkova apotéka.jpg

Zdroj fotek: Facebook.com/Havlikova-prirodni-apoteka , Facebook.com/Igycb