PŘIVÍTEJTE LÉTO AKTIVNĚ NA KOLOBĚŽCE NEBO PADDLE BOARDU

Teplé dny plné slunce už se snad konečně přiblížily na dohled. Pusťte se letos do letní pohody aktivně. Vyrazte na projížďku na koloběžce. Pokud spíše upřednostňujete dovádění ve vodě, přichází nejvyšší čas vyzkoušet paddle boarding. U obou sportů se pobavíte, protáhnete a spálíte pár kalorií navíc.

Moře během západu slunce s dvěma osobami na paddleboardech.

Letní čas je obdobím pohody, klidu a dobrodružství. Věnovat ho můžete také zkoušení nových věcí. Že jste na koloběžce stáli naposledy možná jako děti? Chyba. Koloběžky jsou dnes trendy sportovní aktivitou. A paddle boarding možná na dovolené u opálených místních obdivujete, ale sami byste na prkno do vody nevlezli? Velká škoda. Přesvědčíme vás, že tyto dvě aktivity letošní léto stojí za zkoušku. Nesmíte však zapomenout na správnou výbavu. S tou vám pomůže specializovaný sportovní e-shop, na kterém koupíte vše, co budete potřebovat. Jdeme na to?

Koloběžka čeká… nastupovat!

Koloběžka zabaví malé, to ví každý. Že k dítěti máte daleko? Nevadí. Nebojte se a propadněte kouzlu ježdění na koloběžkách také. Koloběžky jsou skvělou střední cestou, pokud se nemůžete rozhodnout mezi chůzí a kolem. Díky tomu, že se dají skládat, jsou snadno přenosné a nemusí zabírat ani příliš místa. Využijte je třeba na ranní cesty do práce. Do kanceláře se dopravíte rychleji, a navíc se po ránu skvěle probudíte, protáhnete a nastartujete své tělo.

Jaké benefity jízda na koloběžce má? Prvně jde o pohyb, do kterého se zapojí velká část vašich svalů. Prioritně si posílíte svaly okolo páteře a horní a dolní končetiny. Při svižné a delší jízdě budou více zabírat i břišní svaly. Oproti jízdě na kole můžete spálit až o 30 % více kalorií a oproti běhání si na koloběžce zase šetříte své klouby.

Jaké koloběžce dáte přednost? Designové krásce vhodné do ulic města, nebo raději sportovnější verzi, se kterou si o víkendu budete moci sjet i freestyle? Chystáte-li se s koloběžkou překonávat horší terén, doporučujeme vybírat ty s většími nafukovacími koly.

Žena v pruhovaných mini šatech s odhalenými nohami a v bílých converskách sedí na černé koloběžce.

Protrénujte rovnováhu na paddleboardu

Paddle boarding patří mezi moderní a relativně nové sporty. Spočívá ve splouvání vody (moře, řeky i rybníku) ve stoje na prkně pomocí pádla. Nejde o sport, za kterým byste museli daleko. Rybník nebo klidnější řeku máte jistě velmi blízko. Paddle boardy se vyrábějí v řadě různých variant jak designových, tak i funkčních. Pro začátky sáhněte raději po nafukovacím paddle boardu, který jen tak nezničíte.

Největším přínosem paddle boardingu je trénování rovnováhy a tělesné koordinace, protože prkno na vodě není stabilní a každou nerovnost je třeba vyrovnávat vlastním tělem. Díky tomuto sportu se nejen zpevníte, ale výsledkem pravidelných tréninků bude i zformovaná postava.

Žena jdoucí po okraji pláže za soumraku v neoprénu s paddleboardem a pádlem.
Zdroj fotografií: bigstockphoto.com
PROMOTION

Leave a Reply